סוגי עדשות מגע – כל מה שרציתם לדעת

מה הן עדשות מגע?

עדשות המגע הן אמצעי אופטי שמאפשר ראייה חדה ללא משקפי ראייה. הן קיימות כבר למעלה מ 125 שנה, וכיום הפכו לנפוצות בכל רחבי העולם לתיקון קוצר ראייה, רוחק ראייה וצילינדר. בנוסף, הן מאפשרות שדה ראייה רחב יותר מזה שמאפשרים משקפיים.

נשמע טוב! אז מה הצעד הבא?

לפני קבלת החלטה על רכישת עדשות מגע, יש לזכור כי מדובר בגוף זר גוף זר אשר בא במגע עם קרנית העין, ולכן יש לעשות "בדק בית" קודם לכן כדי לעשות רכישה חכמה ובריאה.
יש לבדוק מהן עדשות המגע המתאימות לכם, מהם חומרי הגלם שלהן, לכמה זמן מותר להרכיב אותן ביום, מהו אורך החיים שלהן, וכיצד שומרים על ההיגיינה שלהן במהלך השימוש.
מאחר שכיום קיים מבחר ענק של סוגי עדשות מגע שונות – על מנת להתאים עדשות מגע באופן אישי למבנה העיניים שלך, לפרמטרים כמו סוג המרשם, קימור הקרנית,איכות וכמות הדמעות, ועל פי הצרכים היומיומיים שלך – מומלץ לפנות לאופטומטריסט מומחה שיבצע את כל הבדיקות הנחוצות להתאמת סוג עדשות המגע שתרכיב.

אופטיקה עיניים נמצאת לצדכם, לפנייה מהירה:

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי:

הסוגים השונים של עדשות המגע
סיווג עדשות לפי מידת הקושי שלהן

עדשות מגע קשות:
עדשות אלו מיועדות לרוב לשימוש של שנה עד שנתיים ומצריכות ניקוי וטיפול שוטף לאורך התקופה. הן נותנות מענה לתיקוני ראייה או למבנה קרנית מורכב, במקרים שלעתים עדשת המגע הרכה לא נותנת מענה כלל. החיסרון של עדשות אלו הוא במרקם החומר, שעשוי להיות מורגש יותר בעין, אם כי עדשות המשלבות מרכיב רך בהיקף העדשה המשפרות את נוחיות ההרכבה. בנוסף עדשות אלה מועדות יותר לנפילה מהעין. היתרון – עדשות המגע הקשות מאפשרות איכות ראייה טובה לצד עבירות חמצן, קלות לניקוי ולתחזוקה ונחשבות בטוחות יותר לבריאות העין.

עדשות מגע רכות:
עדשות אלו עשויות מחומר הנקרא הידרוג’ל בשילוב חומרים שונים, כאשר היתרון בחומר זה הוא ספיגת נוזלים לתוכו בטווח בין 30% – 80%. עצם יכולת חומר הגלם לספוג נוזלים פנימה הופכת את העדשה לנוחה יותר בעין ובעלת הסתגלות קלה יותר.
עדשות המגע הרכות מתחלקות לקבוצות שונות עפ"י משך השימוש בעדשה: עדשות יומיות, דו-שבועיות, חודשיות, תלת חודשיות ושנתיות.
העדשות הרכות נוחות יותר לעין מאשר העדשות הקשות ומתאימות לאורח החיים המודרני, אם כי הן מוגבלות מבחינת המענה שלהן לפתור בעיות מורכבות בראייה.

סיווג עדשות המגע על פי אורך החיים שלהן

עדשות מגע שנתיות:
עדשות אלו יכולות להיות קשות או רכות, והן מיועדות לשימוש יומיומי למשך השנה כולה, כאשר הן מצריכות טיפול וניקיון יומיומי כדי להבטיח נוחות ובריאות לעין. היות שעדשות אלו מוחלפות אחת לשנה, הרי שהחיסכון בעלות הרכישה הוא משמעותי.

עדשות מגע לשימוש תקופתי:
בקטגוריה זו נמצא את העדשות הרכות המיועדות להרכבה לתקופה של חצי שנה, 3 חודשים, חודש או שבועיים. עדשות אלו מצריכות ניקוי בתמיסות מיוחדות לשמירת אורך החיים של העדשה ובריאות העיניים. הן זמינות גם עבור תיקון צילינדר אבל לא בכל מרשם.

עדשות מגע יומיות – חד פעמיות:
אלו הן עדשות רכות ודקות במיוחד, ולכן נוחות בצורה משמעותית בעין. הן עשויות מחומרים סופחי מים ולכן נוחות להרכבה. עדשות מגע אלו הן כאמור חד פעמיות, ולכן נזרקות לפח בסוף היום (או הלילה) אחרי השימוש, כך שאין צורך לדאוג לניקיונן. על כן הן אידיאליות עבור אנשים הרגישים לתמיסות השימור והניקוי השונות וכן לאלו שפחות נכונים להקפיד על ניקיון העדשות. בנוסף, הן קלאסיות לאלו שבדרך כלל מרכיבים משקפיים ומעוניינים להרכיב עדשות מגע לכבוד אירועים מיוחדים. לשם כך מארז של 30 עדשות מגע יומיות יספיק לאירועים רבים.
החיסרון של עדשות אלו הוא העובדה שהן נוטות להיקרע בקלות רבה יותר לעומת התקופתיות, בשל עוביים הדק. אצל חלק מיצרני עדשות המגע, ניתן לקבל עדשות אלו גם לתיקון צילינדר.

עדשות מגע חודשיות ל-18 שעות ביממה:
עדשות חודשיות אלו מיועדות לשימוש קבוע, וניתן להרכיבן עד 18 שעות ביממה. הינן עדשות רכות העשויות מסיליקון-הידרוג'ל – מה שהופך אותן לעדשה "נושמת" המעבירה חמצן דרכה.
קיימות עדשות מאותה משפחת חומרים שניתן להרכיבן במשך חודש שלם גם בלילה, בזכות מעבר החמצן שבה, כך שהיא מאוד ידידותית למשתמש.
מובן שעדשות אלו מאוחסנות בתמיסה לצד טיפול וניקיון יומיומיים עם חומרי ניקוי מיוחדים.
עדשות אלו זמינות כעדשות יומיות, דו שבועיות, חודשיות, ותלת חודשיות
העלות של עדשות אלו גבוהה יותר מהעדשות החודשיות הרגילות המיועדות לשימוש של עד 8 שעות הרכבה ביממה.

עדשות מגע ביפוקל ומולטיפוקל:
אלו עדשות מגע רכות בדרך כלל ממשפחת החומרים סיליקון-הידרוג'ל המעבירות חמצן ומאפשרות הרכבה ממושכת.
עדשות אלו בנויות עם 2 נקודות מיקוד: האחת לראייה לרחוק והשנייה לראייה לקרוב – והכול בו זמנית בעדשה אחת!


עדשות מגע מיוחדות:

קיימות עדשות מגע לצרכים ולמקרים מיוחדים כלהלן:
עדשות מגע היברידיות – עדשות מגע קשות משולבות עם מרכיב היקפי רך, המאפשר לשמור על יתרונות העדשה הקשה (למקרים כמו עיוותי קרנית, צילינדר גבוה ועוד) ובמקביל להרוויח את תחושת העדשה הרכה.
עדשות מגע טוריות – עדשות מגע עם מרכיב צילינדר המותאם לכך.
עדשות מגע רכות צבעוניות חודשיות ושנתיות – עדשות מגע למטרה אסתטית עם מרשם ואף בלעדיו.
עדשות מגע להאטת המספר אצל ילדים – עדשות מגע רכות בעיצוב אופטי מיוחד להאטת קצב התקדמות קוצר ראייה אצל ילדים.

להתאמת עדשות מגע באופן מקצועי ואיכותי, צרו איתנו קשר – ‏03-903-6100‏

התקשרו כעת
נווטו אלינו
Open chat
1
שלום, נשמח לעמוד לשרותך
Powered by