המדריך לבחירת משקפי ראיה

המסגרת

המשקפיים בעולם המודרני משרתים מטרה כפולה: הם אמנם בראש ובראשונה אביזר רפואי לתיקון הראייה, אך הם גם אביזר אופנה בעל נוכחות.
יותר ויותר מותגי אופנה מובילים משיקים קולקציות של מסגרות מעוצבות המתאימות לכל טעם וסגנון. המסגרות מגיעות בכל הצבעים, הגדלים והצורות ולכן הבחירה היא אינסופית. אך מלבד הסגנון האישי, המראה והצבע, קיימים עוד שיקולים בבחירת המסגרת – ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

איך קשור אורח החיים שלי למסגרת המשקפיים?

אורח החיים שלנו משפיע על העיסוקים שלנו, על ההתנהלות שלנו ועל הצרכים שלנו, ולכן נצטרך לבחור מסגרת משקפיים שתתאים למסגרת חיינו.

הנה כמה דוגמאות:

 • שלא תישבר – הורים לילדים או אנשים בעלי אורח חיים פעיל, זקוקים למסגרות חזקות וגמישות העמידות בפני שבירות ונפילות. משקפיים ללא מסגרת או בעלי חצי מסגרת, מתאימים עבור אלו שעמידות אינה הדאגה העיקרית שלהם.
 • שלא תחליק – עבור ילדים יש להתאים באופן מדויק את אורך מוטות המשקפיים ואת האפונים (היושבים על האף) למבנה הפנים, כך שימוקמו במדויק מאחורי האוזניים למניעת החלקה. נהוג להשתמש במוטות עם סופיות קפיציות עגולות הנאחזות טוב יותר מאחורי האוזניים.
 • בחירת החומרים – אלו הסובלים מאלרגיות בעור צריכים לחפש מסגרות העשויות מחומרים היפו-אלרגניים כגון אצטט, טיטניום, פלדת אל חלד או חומר ללא מרכיב ניקל.

אבל חכו, אורח החיים זה לא הפרמטר היחיד שיש לקחת בחשבון…

בחירת המסגרת לפי מבנה הפנים

לכל מבנה פנים מתאימה מסגרת מעט שונה – ובדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם מדריך מפורט לבחירת המסגרת שתשב עליכם בול ושתזכה אתכם במחמאות מכל הסובבים. שנתחיל?

כלל הברזל שילווה אותנו הוא שצורת המסגרת צריכה להיות הפוכה מצורת הפנים שלך. ולכן:

 • מבנה פנים ארוך – כדי לאזן פנים ארוכות יש להתאים מסגרת עמוקה יותר לכיוון הלחיים, עם עדיפות לצבע מסגרת כהה אחיד שייצור אפקט הקטנה של הפנים. בנוסף אם נבחר מסגרת בה חיבור המוטות למסגרת יהיה נמוך יותר, הדבר יתרום אף יותר לאיזון פנים ארוכות.
 • מבנה פנים קצר – כדי לאזן פנים קצרות יש להתאים דווקא מסגרת פחות עמוקה, ואף מומלץ להעדיף מסגרת עם צבע מדורג (בהיר בחלק התחתון וכהה בחלק בעליון) או בעלת מבנה בולט או כהה בחלקה העליון שמאזנת יותר את הפנים הקצרות. בנוסף, נעדיף מסגרת בה חיבור המוטות למסגרת הוא גבוה ככל האפשר, כדי לתרום אף יותר לאיזון פנים ארוכות.
 • מבנה פנים אובאלי – מבנה זה נחשב לאידיאלי, כאשר אליו יתאימו מסגרות במבנה מרובע, עגול, חתולי, מתומן, אובאלי ומקומר.
 • מבנה פנים עגול – מומלץ להתאים מסגרת במבנה מרובע, מלבני או מתומן.
 • מבנה פנים מרובע – במקרה זה נתאים מסגרת במבנה עגול, אובאלי או חתולי, כאשר נשים דגש על כך שלמסגרת יהיו קווים רכים ועדינים.
 • מבנה פנים יהלום – במצב זה החלק המרכזי של הפנים רחב ואילו החלק העליון והתחתון צרים יחסית. במקרה המדובר יתאימו מסגרות במבנה עגול, ואובאלי וקמור.
 • מבנה פנים משולש – חלק תחתון של הפנים רחב מהעליון במידה משמעותית. אליו יתאימו מסגרות במבנה עגול או אובאלי.
 • מבנה משולש הפוך – במצב זה החלק העליון של הפנים באזור הרקות רחב יותר בהשוואה לאזור הלסת. אליו יתאימו במבנה עגול, אובאלי חתולי וקמור.
 • מבנה פנים קטנות – מומלץ להתאים מסגרות בגוונים בהירים או מסגרות רימלס.
 • מבנה פנים עם עיניים קרובות אחת לשנייה – כדי לאזן במקרה זה מומלץ לבחור מסגרת בה אזור האף או הגשר יהיה בהיר יותר/פחות בולט, ואילו שצידיה יהיו עם אלמנט בולט/כהה באזור הרקות.

מאפיינים חשובים בבחירת המסגרת

 • 3 הנקודות – התאמת מסגרת נכונה תיגע בלקוח ב 3 נקודות בלבד: באף ובשתי האוזניים.
 • הרוחב של המסגרת – רוחב המסגרת אמור להיות זהה לרוחב הראש. איך לדעת אם המסגרת מתאימה? פשוט מאוד – על מוטות המסגרת להיות בזווית ישרה לכיוון האחורי מבלי ללחוץ על הרקות, אלא רק לגעת בראשו של מרכיב המשקפיים ממש קרוב לפני האוזניים.
 • גשר האף – חשוב שמבנה ורוחב הגשר שבמסגרת יתאימו למבנה ולקימור האף – כדי ליצור מגע אחיד של המסגרת על האף, ובכך להביא לחלוקת משקל אחידה ולנוחות הרכבה מקסימאלית. כאשר מדובר בגשר עם אפונים, יש לבחון את מיקומם ואת זווית המנח שלהם ביחס למבנה האף.
 • מוטות – אורך המוטות של המסגרת משפיע על מידת אחיזתם מאחורי האוזן, ולכן יש לבחור את אורך המוטות בתשומת לב על מנת שיהיו יציבים.
  אם לאדם יש נטייה להזעה, מומלץ לבחור מסגרת עם מוטות פלסטיק כדי למנוע גירוי של הרקות.
 • עומק המסגרת בעצמות לחיים גבוהות – כאשר מדובר בלקוח עם עצמות לחיים גבוהות, חשוב להקפיד על מסגרת פחות שקועה, כדי לשלול מגע של קצה המסגרת התחתון עם הלחיים, דבר שעלול לגרום בעת הזעה לאפקט עיבוי על העדשות.
 • עומק מסגרת – חשוב להתאים מסגרת עם עומק מינימאלי מספק להתאמת עדשות מולטיפוקל, משרדיות או עדשות אנטי-פאטיג’.
 • גובה המרשם והשפעתו על גודל המסגרת – במרשמים גבוהים קיימת עדיפות למסגרת בעלת עינית קטנה במידת האפשר, בהתאם למבנה ולגודל הפנים. הרי ככל שהמסגרת תהיה קטנה יותר, כך עובי העדשה והמשקל יהיו גם הם קטנים יותר. (בעלי מרשם גבוה וחולמים על מסגרת גדולה? תאמינו או לא, אבל יש לנו פתרון)
 • גובה המרשם והשפעתו על סוג חומר המסגרת – במרשמים גבוהים יש עדיפות למסגרות מלאות עם עדיפות למסגרת פלסטיק, במטרה להסתיר את עובי העדשה עד כמה שניתן. (לקוחות אופטיקה עיניים כבר לא סובלים מעדשה עבה…)

המדריך ובעל המקצוע ינתבו אותנו לעבר המסגרת המושלמת

למרות שהעיצובים המתחדשים מספקים מסגרות ראייה בסגנונות חדשים בקצב מסחרר, עדיין יש חשיבות מכרעת לשמירה על הכללים הבסיסיים בתהליך התאמת מסגרת, למען תוצאה אופטימאלית.
בעל מקצוע הלוקח בחשבון פרמטרים ומאפיינים אלו עשוי לחסוך זמן לא מבוטל בבחירת מסגרת, על כן כדאי כבר בכניסה לחנות בשלב חיפוש המסגרת הנכונה, לערב את בעל המקצוע או את המוכרנית בחיפוש המסגרת, על מנת להבטיח התאמה אופטימאלית.

לייעוץ חינם חייגו 03-903-6100
או פנו בטופס:

עקבו אחרינו בפייסבוק
back to top

החנות פתוחה במתכונת חירום

אנו פועלים במתכונת חירום ומבצעים בדיקת ראיה עם כל נוהלי הזהירות הנדרשים.
ניתן להזמין משקפי ראיה מכל הסוגים עם מועדי אספקה קצרים,
לצד שירות עזרה ראשונה, שירותי תיקון והלחמת ממשקפיים

צוות אופטיקה עיניים פתח תקווה