אופטיקה עיניים פתח תקווה

בדיקת ראייה ע"י אופטומטריסט מומחה

צוות האופטומטריסטים שלנו המומחים במגוון רחב של בדיקות ונהלים על מנת לבחון את מצב העיניים של המטופל.

מטרת בדיקת הראייה היא לאבחן אם קיים ליקוי ראייה, ובמקרה וקיים, לאבחן את סוג הליקוי.

בדיקות העיניים נעות בין בדיקות פשוטות, כמו למשל לוח בדיקת ראייה, לבין בדיקות מורכבות יותר, כגון עדשה עוצמתית שמטרתה לחזות במבנים הזעירים שבתוך עיניי המטופל.

בדיקת עיניים מקיפה יכולה להימשך שעה או יותר, בהתאם לאופטומטריסט, מספר הבדיקות הנדרשות ומורכבותן, כדי להעריך באופן מלא את הראייה ואת בריאות העיניים.

בדיקות ואבחון ראייה

הנה מספר בדיקות ראייה הנפוצות במהלך בדיקת עיניים מקיפה:

בדיקת ראייה ע"י אופטומטריסט מומחה

בדיקת חדות ראייה:

בין המבחנים הראשונים שנערכים במסגרת בדיקת עיניים מקיפה, ניתן למצוא את בדיקת חדות הראייה. זו מתבצעת בדרך כלל באמצעות לוח בדיקת הראייה כדי למדוד את חדות הראייה למרחק, וכן לוח קטן יותר כדי למדוד את הראייה לטווח הקרוב.

רטינוסקופיה

רטינוסקופיה:

בדיקה זו נועדה להעריך בקירוב את המרשם לתיקון הראייה עבור משקפיים או עדשות מגע, במידת הצורך. במהלך הבדיקה, אורות החדר יעומעמו והמטופל יתבקש להתמקד במטרה גדולה (בדרך כלל אחת האותיות הגדולות בלוח בדיקת הראייה). בעוד המטופל בוהה באות, האופטומטריסט יכוון אור לתוך העין ויחליף עדשות במכונה מול המטופל. בדיקה זו שהינה בדיקה אובייקטיבית, מבלי שהמטופל נשאל כלל אם רואה ומה רואה?, מעריכה אילו עדשות יתאימו בצורה הטובה ביותר על מנת לתקן את הראייה למרחק. בהתבסס על האופן שבו האור משתקף מהעין, האופטומטריסט מסוגל להעריך את המרשם. בדיקה זו שימושית במיוחד עבור ילדים וחולים שאינם מסוגלים לענות במדויק על שאלות האופטומטריסט.

בדיקת ראייה ע"י אופטומטריסט מומחה

מבחן עיוורון צבעים:

בדיקה זו בוחנת את ראיית הצבעים של המטופל, ומבוצעת בשלב מוקדם של בדיקת הראייה כדי לשלול עיוורון צבעים. בנוסף לזיהוי חולשות תורשתיות בראיית הצבעים, בדיקה זו יכולה אף להתריע לאופטומטריסט על בעיות אפשריות בבריאות העיניים שעלולות להשפיע ראיית הצבעים.

בדיקת ראייה ע"י אופטומטריסט מומחה

מבחן כיסוי:

אמנם יש דרכים רבות עבור האופטומטריסט כדי לבדוק איך העיניים עובדות יחד, מבחן הכיסוי הוא הפשוט והנפוץ ביותר. במהלך הבדיקה, האופטומטריסט יבקש מהמטופל להתמקד בעצם קטן בחדר ולאחר מכן לכסות את העיניים לסירוגין בזמן התבוננות במטרה. המבחן חוזר על עצמו עם התבוננות באובייקט קרוב. כך יוכל האופטומטריסט להעריך אם העין החשופה חייבת לנוע על מנת להתמקד במטרה, מה שעלול להצביע על פזילה או על בעיית ראייה בינוקולארית (דו עינית) שעלולה לגרום ללחץ בעין או לאמבליופיה (“עין עצלה”).

מבחן תנועות עיניים

מבחן תנועות עיניים:

בדיקת תנועתיות העין מתבצעת כדי לקבוע עד כמה עיניי המטופל יכולות לעקוב אחר אובייקט נע ו / או לעבור במהירות בין שתי מטרות נפרדות. במהלך הבדיקות, האופטומטריסט יכול לבקש מהמטופל לעקוב אחר תנועה איטית של אור או מטרה אחרת, מבלי להזיז את הראש. אם נבדקת גם מהירות העיניים, האופטומטריסט עשוי לבקש מהמטופל להזיז את העיניים הלוך ושוב בין שתי מטרות הממוקמות במרחק מסוים זו מזו. בעיות בתנועות העין עלולות לגרום ללחץ בעין ולהשפיע על יכולת הקריאה, ראיית ספורט ומיומנויות אחרות.

מבחן תפיסת עומק

מבחן תפיסת עומק:

בדיקה זו בוחנת את מיומנויות תפיסת העומק של המטופל. באחת הבדיקות הנפוצות, מתבקש המטופל להרכיב משקפי תלת מימד ולהסתכל בחוברת של תבניות בדיקה. לכל תבנית יש ארבעה מעגלים קטנים, והמטופל נדרש להצביע על המעגל הקרוב ביותר.

בדיקת ראייה ע"י אופטומטריסט מומחה

אבחון סוג ליקוי הראייה:

זהו המבחן שמשמש את האופטומטריסט כדי לקבוע את המרשם המדויק עבור המשקפיים או עדשות המגע. במהלך הבדיקה, האופטומטריסט ישתמש בפורופטר מול עיניי המטופל, ויציג לו סדרה של עדשות אפשריות . אז יישאל המטופל איזו עדשה נראית ברורה יותר. בהתבסס על תשובות המטופל, האופטומטריסט ימשיך להציג עדשות עד שיגיע למרשם הסופי. מבחן זה קובע את רמת ההיפרפיה (ראייה מרחוק), מיופיה (קוצר ראייה), אסטיגמציה ופרסביופיה.

עדן צנוע, פתח תקווה
קרא עוד
"כבר שנים שכל המשפחה שלי מטופלת באופטיקה עיניים בפ"ת. הבדיקה מקיפה ומקצועית והאופטומטריסט שם דגש על כל פרט ומגיע למרשם עם רמת דיוק מופלאה שהעינקה לי איכות ראייה ואיכות חיים טובה יותר. ממליצה בחום לכל אחד להגיע למקון מקצועי והגון"

לתיאום תור לבדיקת ראייה ע"י אופטומטריסט מומחה:

לייעוץ חינם חייגו 03-903-6100
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

שיחת היכרות ללא התחייבות