אופטיקה עיניים פתח תקווה

אופטומטריסטים

אופטומטריסטים מעניקים שירות חשוב מאוד הקשור לבריאות העיניים והראייה שלכם. בעיני רבים תפקידו של האופטומטריסט הוא להתאים משקפיים עבור המטופלים הסובלים מבעיות ראייה, אך לא כולם מודעים לכך כי אופטומטריסט יכול לזהות בעיות עיניים הדורשות טיפול רפואי בשלבים מוקדמים. ובהתאם לכך להפנות אתכם אל רופאי עיניים לצורך טיפול בבעיות היכולות לסכן את הראייה שלכם.

וזה גם מביא אותנו לשאלה של רופא עיניים או אופטומטריסט. כלומר מתי פונים אל רופא עיניים ומתי פונים אל אופטומטריסט.

אז הפעם מבוא קצר לעבודתם של אופטומטריסטים והשירות שהם מעניקים. כך תדעו מתי לפנות אל האופטומטריסט ומתי אל רופא העיניים. ולסיום כמובן  המלצה על אופטומטריסט.

רופא עיניים או אופטומטריסט

אופטומטריסטים

אז ראשית כל מהו תחום אחריותו או עבודתו של אופטומטריסט?

  • ביצוע בדיקת עיניים לצורך התאמת משקפיים – האופטומטריסט מבצע בדיקות עיניים, ובהתאם לכך מעניק מרשם למשקפיים. את המשקפיים עצמם מייצר אופטיקאי בהתאם למרשם האופטומטריסט.
  • התאמת עדשות מגע  – לא כולם בוחרים במשקפי ראייה, ישנם רבים הבוחרים בעדשות מגע. אופטומטריסט מבצע את כל הבדיקות לצורך התאמת העדשות.
  • מעקב אחר שינויים בראייה – ביקור תקופתי אצל אופטומטריסט הוא דבר חשוב לצורך מעקב אחר שינויים בראייה. במקרים רבים, על סמך המעקב האופטומטריסט יפנה אתכם לרופא עיניים.

אלו הם התפקידים המרכזיים של אופטומטריסט.

אם אתם מרגישים ירידה ביכולת הראייה שלכם, ראייה למרחק או ראייה קצרת טווח, כמו גם שינויים בשדה הראייה, מומלץ מאוד לפנות בהקדם לאופטומטריסט. ואם יש צורך הוא כבר יפנה אתכם אל רופא עיניים.

שימו לב כי אם אתם חווים שינוי פתאומי ומיידי בראייה, זהו יכול להיות מצב חירום המסכן את הראייה שלכם. במקרים שכאלו יש לפנות במהירות אל רופא עיניים!

פגיעה בראייה היא דבר טבעי, אצל חלקנו היא מופיעה מילדות, אצל אחרים בגיל מאוחר יותר. אבל רוב האנשים שהגיעו לגיל 40 סובלים מירידה בראייה, גם אם לפעמים הם נוטים להכחיש זאת. אנו ממליצים לכל אדם שהגיע לגיל 40 לעבור בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מומלץ.

רופא עיניים או אופטומטריסט

רופא עיניים הוא רופא לכל דבר. עליו ללמוד לימודי רפואה כללית ולעבור התמחות בתחום רפואת העיניים. עבודתו של רופא העיניים היא אינה להתאים עבורכם מרשם למשקפי ראייה, לצורך כל ישנם אופטומטריסטים.

תפקידו של רופא עיניים הוא לאבחן, וכמובן לטפל, במחלות עיניים או פציעות בעיניים. הא עושה שימוש בתרופות והליכים רפואיים אשר עשויים לכלול אפילו הליכים כירורגיים.

בהחלט יתכן מצב שבו פונים אל אופטומטריסט לצורך התאמת משקפי ראייה, אך הוא מזהה בנוסף בעיות הדורשות רופא עיניים. ויתכן גם מצב בו רופא העיניים יפנה אתכם אל אופטומטריסטים.

המלצה על אופטומטריסט

המלצה על אופטומטריסט

כאשר מחפשים המלצה על אופטומטריסט, יש כאלו המחפשים אופטומטריסטים מומלצים באינטרנט, אחרים שואלים חברים ובני משפחה. וכל זה בסדר גמור, סביר להניח שבמעגל המכרים שלכם יש לא מעט אנשים המרכיבים משקפי ראייה או עדשות מגע.

אך מלבד המלצות יש דבר שאותו אתם חייבים לוודא – חייבים לוודא כי זהו אופטומטריסט מוסמך ובעל רישיון בתוקף. בשביל להיות אופטומטריסט יש ללמוד אופטומטריה ולעבור מבחני הסמכה של משרד הבריאות.

הדבר השני שכדאי לבדוק זה שעות העבודה. רוב האנשים עובדים בשעות היום, ורק בשעות אחר הצהריים או ביום שישי בבוקר מתפנים לביקור אצל האופטומטריסט, לכן חשוב לוודא כי שעות הקבלה שלו מתאימות לשנות הנוחות לכם.

שימו לב לשעות הפתיחה של אופטיקה עיניים פתח תקווה :

ימים א',ב', ד' ה': 19:00 – 16:00 , 14:00 – 10:00 יום ג' 14:00 – 10:00, יום ג' אחר הצהריים סגור

ימי ו' וערבי חג: 13:00 – 10:00
דבר שלישי הוא העדכניות הטכנולוגית של הקליניקה. תחום האופטומטריה הוא תחום המרבה להשתמש בטכנולוגיות, ואלו תמיד מתעדכנות ומציגות יכולות חדשות. לכן חשוב לבחור במקום שמקפיד להחזיק את הציוד החדיש ביותר.

והדבר השלישי הוא לבחור קליניקה הקרובה לאזור המגורים, או אזור העבודה. חשוב שיהיה לכם נוח להגיע לשם. מהבחינה הזו אופטומטריסט בפתח תקווה מתאים לתושבי פתח תקווה והערים הסמוכות. אך בזכות הוותק והניסיון, רבים מגיעים אלינו גם ממקומות רחוקים יותר.

אופטומטריסטים

אופטיקה עיניים

לסיכום, אם הינכם סובלים מבעיות ראייה, פנו אל אופטיקה עיניים בפתח תקווה. כאן תוכלו לעבור בדיקת ראייה לצורך התאמת משקפיים או עדשות מגע. יש לנו מבחר פתרונות לכל צורך, לרבות משקפי ראייה מולטיפוקל.

עקבו אחרינו ביוטיוב. 

תוכן עניינים

אנו זמינים לכל שאלה:

שיחת היכרות ללא התחייבות