ראיה ירודה

רטינוסקופיה

תוכן עניינים

ללמוד לחיות עם ראייה ירודה

ראייה ירודה מתרחשת כאשר רמה מסוימת של הראייה אובדת באופן קבוע. בשל כך, לקות ראייה כזו מגבילה או לא מאפשרת ביצוע משימות רגילות.
ראייה ירודה היא אובדן קבוע שלא ישתפר בהרכבת משקפיים או עדשות מגע, נטילת תרופות או באמצעות ניתוח. לצערנו, אם הינך סובל מראייה ירודה, אין טיפול שיחזיר את ראייתך למצבה הקודם. במקום זאת, יהיה עליך להתחיל תהליך של שיקום הראייה וללמוד דרכים חדשות להשתמש בראייה שנותרה לך כדי להשלים משימות יומיות ולשמור על איכות חייך ככל הניתן. אובדן ראייה אין משמעו לוותר כליל על ביצוע פעולות, אך המשמעות היא שעליך למצוא דרכים חדשות למקסם את עצמאותך. ישנם כלים רבים, טכניקות ומשאבים לאנשים הסובלים מראייה ירודה.

מצב זה יכול להתרחש בכל גיל אך הוא נפוץ יותר בקרב אנשים מבוגרים. עם זאת, הזדקנות תקינה של העין אינה מובילה לראייה ירודה, והיא אינה סימפטום נורמלי של הזדקנות. ישנם מצבים רפואיים שעשויים לתרום להתפתחות לקות הראייה, כמו סרטן עיניים, לבקנות או פגיעה מוחית. אם אתה סובל מאחד ממצבים אלו או שהינך נמצא בקבוצת סיכון, ישנו סיכוי גבוה יותר שתפתח גם ראייה ירודה.

ישנם תסמינים רבים ללקות הראייה, כולל קושי או אי יכולת לקרוא, לכתוב, לצפות בטלויזיה, לערוך קניות, לנהוג או לזהות פרצופים. אורות עשויים להיראות עמומים יותר מאשר בעבר, מה שהופך את העבודה או מטלות הבית לקשות יותר.
הסוגים הנפוצים ביותר של ראייה ירודה כוללים אובדן ראייה מרכזית, אובדן ראייה היקפית (צדדית), עיוורון לילה, ראייה מטושטשת או מעורפלת, הפחתה ברגישות הניגודית, פגיעה בתפיסת העומק, דפוס של אובדן ראייה.

אם הבחנת בשינויים בראייתך, עליך לפנות לרופא העיניים שלך בהקדם. בדיקות עיניים סדירות המבוצעות על ידי רופא עיניים, חשובות לאבחון מחלות עיניים בשלבים המוקדמים כדי לטפל בהן ביעילות. על מנת לאבחן לקות ראייה, יש לבצע בדיקת עיניים מלאה. האבחון מתחיל בדרך כלל בשאלות על ההיסטוריה הרפואית שלך ועל בעיות ראייה שאתה עלול לחוות. רופא העיניים יערוך בדיקות שנועדו לאבחן את ראייתך ולאתר מחלות עיניים. הרופא ישתמש במגוון של מכשירים כדי לכוון אורות בהירים לעיניך, לבחון את חדות ואיכות ראייתך.

אם אובחנת כבעל לקות ראייה, חשוב שתדע שיש הרבה עזרי ראייה והתקנים כדי לסייע לך בפעילות היומיומית שלך. התייעץ עם אופטלמולוג או עם מרכז לראייה ירודה בנוגע לפתרונות אפשריים לצרכים הספציפיים שלך.

לייעוץ חינם חייגו 03-903-6100
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

אנו זמינים לכל שאלה:

שמחים להציע לכם בדיקות ראיה, הזמנת משקפי ראיה ומולטיפוקל ושרות תיקוני משקפיים

ניתן להזמין משקפי ראיה מכל הסוגים עם מועדי אספקה קצרים, לצד שירות עזרה ראשונה, שירותי תיקון והלחמת ממשקפיים.

בדיקת הראיה נערכת עפ"י הנהלים ואמצעי הזהירות הנדרשים עם בדיקת ראיה חדשנית במרחק של 2 מטר בין הבודק לנבדק