אופטיקה עיניים פתח תקווה

ראיה ירודה, חשיבות האבחון והפתרונות המוצעים ללקות ראיה

רטינוסקופיה
תוכן עניינים

ללמוד לחיות עם ראייה ירודה

כבדי ראייה הם אנשים אשר להם ראייה ירודה. המשפט שזה עתה סיימתם לקרוא משמעו שכאשר
רמה מסוימת של הראייה אובדת באופן קבוע, הדבר מכביד על שתי העיניים, מצב אשר מצריך תיקון של הראייה באופן הטוב ביותר.
בשל כך,כאשר לא מטופלת – לקות ראייה כזו מגבילה ואף אינה מאפשרת ביצוע משימות רגילות וימיומיות.

ראייה ירודה היא אובדן קבוע שלא ישתפר בהרכבת משקפיים או עדשות מגע,נטילת תרופות או באמצעות ניתוח. לצערנו, אם הינך סובל מראייה ירודה, אין טיפול שיחזיר את ראייתך למצבה הקודם. במקום זאת, יהיה עליך להתחיל תהליך של שיקום הראייה וללמוד דרכים חדשות להשתמש בראייה שנותרה לך כדי להשלים משימות יומיות ולשמור על איכות חייך ככל הניתן. אובדן ראייה אין משמעו לוותר כליל על ביצוע פעולות, אך המשמעות היא שיש למצוא דרכים חדשות למקסם את עצמאותכם. ישנם כלים רבים, טכניקות ומשאבים לאנשים הסובלים מראייה ירודה.

מצב זה יכול להתרחש בכל גיל אך הוא נפוץ יותר בקרב אנשים מבוגרים. עם זאת, הזדקנות תקינה של העין אינה מובילה לראייה ירודה, והיא אינה סימפטום נורמלי של הזדקנות. ישנם מצבים רפואיים שעשויים לתרום להתפתחות לקות הראייה, כמו סרטן עיניים, לבקנות או פגיעה מוחית. אם אתה סובל מאחד ממצבים אלו או שהינך נמצא בקבוצת סיכון, ישנו סיכוי גבוה יותר שתפתח גם ראייה ירודה.

מהם התסמינים לראייה ירודה? הנה:

כאשר מדברים על ראיה ירודה או על ראייה מטושטשת באופן מובהק, חשוב מאוד לציין כי ישנם תסמינים רבים ללקות הראייה. כיום רובנו כבר יודעים כי ראיה ירודה משמעה בין היתר קושי מסוים עד אי-יכולת לקרוא, לכתוב, לצפות בטלויזיה, לערוך קניות, לנהוג או לזהות פרצופים. אורות עשויים להיראות עמומים יותר מאשר בעבר, מה שהופך את העבודה או מטלות הבית לקשות יותר. כל אלו הם הבולטים שבסימפטומים אותם יחוו אנשים עם ראיה ירודה.
הסוגים הנפוצים ביותר של ראייה ירודה כוללים אובדן ראייה מרכזית, אובדן ראייה היקפית (צדדית), עיוורון לילה, ראייה מטושטשת או מעורפלת, הפחתה ברגישות הניגודית, פגיעה בתפיסת העומק, דפוס של אובדן ראייה.

אם הבחנתם בשינויים בראייתכם, אם ראייתכם מאוד מטושטשת, חשוב מאין כמוהו לפנות לרופא העיניים בהקדם. בדיקות עיניים סדירות המבוצעות על ידי רופא עיניים, חשובות לשם אבחון מחלות עיניים בשלבים המוקדמים כדי לטפל ולהגיב אל אותן מחלות ביעילות. וכך למשל, ידוע למדע ולרפואה כי אחת מן המחלות שגורמות לראיה ירודה, היא הגלאוקומה (ברקית). אנשים אשר סובלים ממצב רפואי זה, יודעים כי ראייתם עוברת נזק מצטבר,בין היתר בגלל בעיה בניקוז של נוזלי העין. זוהי כאמור רק דוגמה אחת לסיבות אשר עשויות להוביל אל מצבים של ראייה ירודה. על מנת לאבחן לקות ראייה, יש לבצע בדיקת עיניים מלאה. האבחון מתחיל בדרך כלל בשאלות על ההיסטוריה הרפואית שלך ועל בעיות ראייה שאתה עלול לחוות. רופא העיניים יערוך בדיקות שנועדו לאבחן את ראייתך ולאתר מחלות עיניים. הרופא ישתמש במגוון של מכשירים כדי לכוון אורות בהירים לעיניך, לבחון את חדות ואיכות ראייתך.

אם אובחנתם כבעלי לקות ראייה – אותו עניין אותו אנו מכנים ראיה ירודה, חשוב מאוד לדעת כי יש הרבה עזרי-ראייה והתקנים שמטרתם לסייע בפעילות היומיומית. אם אתם אכן סובלים מראייה ירודה, חשוב מאוד שבמקביל תיוועצו עם אופטלמולוג או עם מרכז לראייה ירודה בנוגע לפתרונות אפשריים לצרכים הספציפיים שלכם.

מרגישים שעדיין יש לכם שאלות שנותרו פתוחות בנוגע לענייני לקות ראיה או ראיה ירודה?

אנחנו – כאן באופטיקה עיניים פ"ת, גאים בכך שיש משהו מרכזי בפעילות שלנו שמבטיח לכם – קהל הלקוחות שלנו, שירות מצוין שאף מגיע לצד ערך בריאותי גבוה. הדבר הזה שאנו גאים בו הוא לא אחר מעשרות שנים של ניסיון כבעלי חנות אופטיקה בפתח תקווה – למעשה, המרכז שלנו למולטיפוקל ולאופטיקה מתקדמת, נתן ועדיין נותן מענה להמון ישראלים! (גם כאלו אשר אינם גרים במרכז) אם אתם חשים שאתם או מי מקרוביכם חווים מצב של ראיה ירודה, אנא התקשרו אלינו לעסק (שטמפפר 24 פ"ת) ובקשו לדבר עם יהודה שלנו. הטלפון הוא 03-9036100.

יהודה שלנו ידאג לקבוע מולכם בדיקת ראייה מקיפה העומדת בסטנדרטים הכי מחמירים, ובמקרה הצורך הוא אף יפנה אתכם לרופאי עיניים,
אופטלמולוגים ואפילו יתן לכם את מיטב ההמלצות מנסיונו בכל הקשור למרכזים לראייה ירודה אשר מסייעים לאנשים
החיים עם ראייה מטושטשת, לקויה וירודה לקבל את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם מצב בריאות-העיניים שלהם.

במידה ובמהלך בדיקת הראייה שלכם יעלה כי ניתן להתאים עבורכם משקפיים (ואין צורך בהפניה לרופא עיניים ו/או אחר כמוצוין), בין אם מולטיפוקל או אחרים, אזי בדיקת
הראיה לא תעלה לכם, כל זאת במידה ותרכשו ממרכז האופטיקה שלנו זוג משקפיים המתאימים לכם, ואם מצבכם הוא אכן כזה שניתן לטפל בו במסגרת המרכז שלנו למולטיפוקל ולאופטיקה מתקדמת.

לייעוץ חינם חייגו 077-8050740
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

אנו זמינים לכל שאלה:

בס"ד

איכות וחדות הראיה כבר מהרגע הראשון!
מולטיפוקל איכותי ופתרון אמיתי!
עדשות בליטוש דיגיטלי אחורי המעניקות חדות ראיה מקסימלית!
*עדשות איכות תוצרת גרמניה
*ציפויים ופילטרים יחודיים
*חברי קופ"ח כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית ייהנו מ-600 ₪ הנחה
על כל מסגרות הראיה באופטיקה!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

בס"ד

Liraz Limmer
Liraz Limmer
09/09/2023
ללא מילים! יהודה איש מקצוע יחיד ומיוחד במינו! הגעתי לבדיקה שגרתית שהתבררה כמשנה סדרי עולם. בזכות הבדיקה היסודית והמקצועית שערך יהודה הותאמו למידותיי בצורה נכונה ומדוייקת עדשות ראייה איכותיות ביותר עם אופטיקה שנכונה לי. יהודה השקיע בבדיקתי זמן לא מבוטל השמור רק לבעלי מקצוע מסורים וערכיים שטובת הלקוח בלבד לנגד עיניו. מיום קבלת המשקפיים שהגיעו במהירות רבה, אני נהנת מאוד להרכיבם וראייתי טובה יותר ורגועה יותר. הכל בזכות הדיאגנוזה הנכונה וההתאמות הנכונות שבוצעו. יהודה אין כמוך המשך לעשות טוב לבני אדם! ישר כח ושנה טובה!
ורדה אזולאי
ורדה אזולאי
14/08/2023
קניתי אצל יהודה היקר משקפיים (רגילות) בהתאמה אישית וכאבי הראש פשוט הפסיקו!!! לפני שיהודה מוכר משקפיים הוא עושה בדיקה מעמיקה שרק הוא יודע לעשות (לפעמים בדיקה שעורכת שעה) ואז ממליץ איזה מספר וצילינדר לקחת. נוסף על זה, הוא עומד על כך שלא רק תראו טוב אלא שגם הראייה שלכם תהיה נוחה לעיניים ושלא תתעייפנה בקריאה ארוכה. כל זה נוסף על כל הפיצ'רים הקיימים רק אצלו. מומלץ מאוד!!
אודיה כחלון
אודיה כחלון
13/08/2023
נשבו לי המשקפיים הלכתי ליהודה ביקשתי תיקון ויהודה הזמין את החלק השבור תוך כדי שמזהיר את החברה שיביא את החלק בצורה איך שהוא רוצה שלא ישבר ותוך יום הכול הסתדר משקפיים חדשות וכל זה היה יום חמישי אבל במוצ"ש הילד שבר לי את המשקפיים וחזרתי יום ראשון ויהודה הזמין לי שוב חלק חדש(רק בצד השני)אבל הפעם החברה סיפקה חלק שבור!, כאשר יהודה הרכיב לי את החלק הוא ישר הבין שהוא הוא שבור התקשר לחברה ואמר להם "הלקוח שלי צריך לקבל הטוב ביותר ואני לא מוכן שתספקו לי מוצרים שבורים תזמינו לי חלק חדש וטוב" היופי בכל הסיפור שבאמת לא שמים לב לחלק השבור ומוכר אחר היה דחוף לי את החלק בראש קטן ושלום על ישראל יהודה יצאת צדיק!!!! כל הכבוד זה אדם עם אמון ושווה לחזור ולקנות ממנו שוב
לימור יונגר
לימור יונגר
11/08/2023
יהודה תיקן לי את משקפי השמש, היה מקצועי ואדיב מאד
akiva bd
akiva bd
07/08/2023
תודה רבה ליהודה מאופטיקה עיניים. אחלה שרות, עבודה יסודית, בהחלט מפתיע. הזמנתי משקפי מולטיפוקל, עכשיו קיבלתי אותם ורואה מצויין מהרגע הראשון. שוב תודה רבה. ממליץ מכל הלב.
larisa slobodkin
larisa slobodkin
06/08/2023
Оптика очень хорошая, такой же хороший оптометрист. 👍 Заказала ещё одни очки и осталась довольна. Спасибо большое
ראובן בלצינסקי
ראובן בלצינסקי
06/08/2023
בדיקת ראיה מקצועית ומקיפה, עכשיו קיבלתי את המולטיפוקל החדשות שלי ורואה מצויין מהרגע הראשון. ממליץ בחום.
אספי יצחקי
אספי יצחקי
09/07/2023
שירות מעולה , יחס אישי ללא תחרות .בדיוק מה שחיפשתי . מקצועיות ללא פשרות
משה מקס
משה מקס
06/07/2023
הגענו אשתי ואני לאופטיקה דרך חיפוש רב של חנויות אופטיקה שמתמחות במולטיפוקל באינטרנט. מאד שמח שבחרנו באופטיקה זו. עברנו שנינו ע"י יהודה הבעלים בדיקת ראיה מרשימה, מושקעת ויוצאת מן הכלל, והזמנו שנינו משקפי מולטיפוקל. לפני יומיים קיבלנו אותם ושנינו מאד מרוצים מחדות ובהירות הראייה. ממליצים בחום רב!
yafa davda
yafa davda
03/07/2023
הגעתי לאופטיקה עיניים דרך פייסבוק, קיבלתי יחס מעולה. הכי חשוב להדגיש שהאופטומטריסט בעל ידע רב ועם סבלנות רבה בלשרת את הלקוח. עכשיו קיבלתי את משקפי המולטיפוקל החדשים שלי ורואה מצויין וברור כבר מהרגע הראשון בלי שאצטרך להסתגל. ממליצה מאוד.

לקוחות מרוצים מספרים:

שיחת היכרות ללא התחייבות