אופטיקה עיניים פתח תקווה

הקרנית הינה החלק הקדמי השקוף של העין דרכו עוברות קרני האור אל תוך העין. התפקיד העיקרי של קרנית העין, הוא למקד את קרני האור הנכנסות לעין כדי להבטיח שיתמקדו ברשתית העין. רשתית העין הקולטת את האור, הופכת אותו לאותות חשמליים המגיעים למוח שם למעשה מתקיימת הראיה החזותית.

תפקיד חשוב ונוסף של קרנית העין, זה למעשה "לסגור" את מערכת העין שיש לה צורה כדורית והיא מכילה בין היתר נוזלים בחלק הקדמי של העין, וחומר צמיגי הדומה לג'לי בחלל העין כולו. בתוך כל זאת, תפקידה של קרנית העין כולל את העובדה שהיא נשארת שקופה למעבר אור דרכה. קרנית-העין – חרף היותה שקופה ודקה, היא חזקה מאוד ומורכבת ממספר שכבות המעניקות לה חוזק ושקיפות גם יחד.

מהן התמורות שמעניקה קרנית העין?

הקרנית משמשת סוג של מגן לעין מפני חיידקים ומרכיבים זרים ובעלת יכולת לחסל איומים שונים בדמות מגוון של סוגי חיידקים – וזאת באמצעות חומרים המופרשים על שטח הקרנית ומונעים ממנה להזדהם.
כדי שקרנית העין תתפקד ותישאר שקופה, היא חייבת להיות כל הזמן מכוסה בשכבת דמע, המבטיחה שטח אופטי אחיד על גבי הקרנית, תזונה של הקרנית וסיכוך של תנועת העפעפיים בשלב המצמוץ.

כאשר יחול שינוי במהנה הקרנית, הרי שדבר זה ישפיע על חדות הראייה, סנוור וכפילות ראיה. במידה ונוצרה צלקת מסוימת על קרנית העין כתוצאה מגוף זר או מסיבוך רפואי בעין, הרי שמצב זה יפגע באיכות הראייה.
יובש בעיניים זה למעשה יובש בקרנית העין – כיום רבים סובלים מיובש בעיניים וזאת כתוצאה מהיותנו חיים באקלים יבש ונוסף על כך היותנו מצויים שעות בעבודה או בכל מקום אחר תחת השפעת מיזוג האוויר (או חימום האוויר בחורף) אשר להם חלק בתלונה זו.
נושא בעיית היובש בעיניים, הינה בעיה כאובה ממנה סובלים רבים העובדים מול מסכים, עקב העובדה שבנוסף לעובדה שסביבת העבודה שלהם יבשה (עקב מיזוג האוויר), אותם אלו פשוט שוכחים למצמץ.
ולמעשה מה שגורם לשחרור הדמע על גבי הקרנית הם העפעפיים בתנועתם מטה מעלה.

ואחרי שדיברנו על קרנית העין, מה קורה אם אנו מרגישים יובש בעיניים, טשטוש בראייה או כאבי ראש?

במצבים מסוג זה, טבעי להבין כי אתם ככל הנראה סובלים מאחת הסיטואציות הבאות – או משילוב של כמה מהן גם יחד;

1. ייתכן ואתם נחשפים הרבה מאוד למסכים מסוגים שונים – סימפטומים אלו תפקידם לסמן כי קרנית העין מגורה באופן שאינו בריא לטווח הארוך

2. אם אתם חווים טשטוש בראייה או כאבי ראש, ואתם אכן מרגישים שאינכם רואים טוב כבעבר – ייתכן מאוד כי אתם זקוקים לבדיקת ראייה מקיפה
אשר במסגרתה ייקבע לכם מרשם ראייה, מה שבסופו של יום ישאיר לכם משימת-ווידוא כי בחרתם את המשקפיים או העדשות האיכותיים והנכונים לכם ביותר

חשוב מאוד לציין שבמקרים מסוימים בהן מתקבלות תחושות כפי שצוינו לעיל, קיים צורך
לגשת אל רופא עיניים אשר יתן לכם טיפות הרטבה. אם תגיעו אלינו לחנות המשקפיים בפתח תקווה במצב זה, נדע
ניד להפנותכם לרופא – כל זאת ועוד, קשור קשר ישיר בניסיון רב השנים שלנו בתחום האופטיקה.

אנו יותר ממזמינים אתכם אל חנות האופטיקה שלנו (המרכז הארצי למולטיפוקל ולאופטיקה מתקדמת) הממוקמת ברחוב שטמפפר 24 פ"ת, על מנת
שנבצע בדיקת ראייה מקיפה והתאמת מרשם נכון ומדויק.

שיחת היכרות ללא התחייבות