אופטיקה עיניים פתח תקווה

עדשות חד- מוקדיות רגילות

העדשות החד מוקדיות הן העדשות הרגילות למשקפיים, המשמשות לשיפור הראייה לטווח רחוק או קרוב.
העדשות מסופקות באינדקס (=עובי עדשה) 1.5, 1.6, 1.67, 1.74. כברירת מחדל הן כוללות את ציפוי האנטי רפלקס המסורתי, בשילוב ציפוי בסיסי עדין מפחית שריטות.

ניתן לקבל עדשות כעדשות מדף שקופות/כעדשות ראייה שמש/כעדשות מתחלפות שמש – לבחירתכם.
כאשר מדובר בעדשות עם מרשם גבוה או במאפיינים אופטיים חריגים, הרי שיש צורך בהזמנתם כעדשות ייצור, שכמובן גם כאן ניתן לקבל כעדשות שקופות או כעדשות ראייה שמש או כעדשות מתחלפות שמש.

אינדקס עדשה

ייצור עדשות חד מוקדיות

תהליך ייצור זה הוא בעל פרמטרים ייחודיים עפ"י הזמנת לקוח ועבורו בלבד, במקרה זה נקבעים במערכת נתונים ייחודיים עבור הזמנת זוג עדשות ייצור (בלבד) עפ"י הפרמטרים הבאים: אופי המרשם האופטי (פלוס, מינוס, צילינדר, מולטיפוקל, משרדיות, סופר פלאט ועוד), עובי, קוטר, אינדקס (גובה מקדם שבירה), מבנה (א-ספרי, סופר פלאט), סוגי הציפויים המבוקשים ועוד.
כיום גם בייצור עדשות מדף וגם בייצור עדשות ייצור, התהליך כולו זה מבוצע כמובן באמצעות תוכנות מחשב ומכונות דיגיטליות מתקדמות.

 

ייצור עדשות חד מוקדיות – מדף

 בייצור עדשות מדף ייוצרו עדשות זהות בייצור המוני עם מרשם אופטי זהה של  עדשת פלוס, עדשת מינוס, או כל אחד מהם בשילוב צילינדר ועוד, עם עובי,קוטר ואינדקס (מקדם שבירה) זהה וציפויים סטנדרטיים זהים (ציפוי בסיסי נגד שריטות וציפוי אנטי רפלקס)  ומכאן ניתן להבין מדוע עדשות מדף זולות בהרבה מעדשות ייצור.

ייצור עדשות חד מוקדיות ראיה שמש – עדשות מדף


בהליך זה יש צורך להכהות העדשות בגוון המבוקש על ידי הלקוח. כדי שנוכל לצבוע עדשות מדף כעדשות ראיה שמש, אז יש צורך להשתמש בהן ללא הציפוי הסטנדרטי אנטי רפלקס המלווה את רוב העדשות, היות ולא ניתן לצבוע אותן  כאשר הן עם ציפוי האנטי רפלקס היות והצבע לא יכול לחדור לעדשה כך שהיא לא תיצבע.  לצורך כך נשתמש בעדשות מדף ללא ציפוי אנטי רפלקס, הקיימות באינדקס (מקדם שבירה) 1.5 או 1.6 ואותן נצבע בצבע המבוקש.
הליך הצביעה נעשה על ידי טבילתן בנוזל צביעה ייחודי בעל תכונות חסימת אורכי הגל UV400, המופיע בגוונים שונים בהתאם לדרישת הלקוח. ככל שהעדשות ישהו בנוזל הצביעה זמן יותר, כך צבען יהפוך לכהה יותר.

 

ייצור עדשות חד מוקדיות ראיה שמש – עדשות ייצור


השלב בו עדשות הראיה שמש יעברו את תהליך הצביעה יהיה בשלב הסופי של הייצור אבל לפני התחלת הליך הציפויים, היות ולא ניתן לצבוע אותן לאחר שלב הציפויים היות והציפויים מייצרים מעין שכבת פילם שלא מאפשרת לצבע לצבוע אותה או את העדשה שמתחת לשכבה זו.
בעדשות ייצור בשונה ממדף נוכל בשלב שלפני הליך הציפויים, לצבוע עדשה בכל אינדקס שבירה:
1.5, 1.6, 1.67, 174. כמובן גם בהליך זה הן נצבעות על ידי טבילתם בנוזל צבע ייעודי בעל תכונות חסימת אורכי הגל UV400, הזמין בכל גוון מבוקש. גם בהליך זה ככל שהן ישהו בנוזל הצביעה זמן יותר, כך העדשה תהפוך לכהה יותר.
לאחר גמר הליך הצביעה, רק אז עוברים לשלב הבא בתהליך: הכנת הציפויים על גבי שטחי העדשות.

גימור והרכבה עדשות חד מוקדיות לתוך מסגרת הראיה

 לאחר השלמת תהליך הייצור מגיע העדשה למעבדה המקומית הפועלת במקביל עם או בחנות האופטיקה, אשר מבצעת התאמה וליטוש היקפי של הקצוות לצורת המסגרת כדי לוודא התאמה חלקה ואסטטית למסגרת הרלוונטית. הליטוש נעשה במכונה ייחודית עם אבן ליטוש המורכבת מאבקת יהלום בשילוב זרימת מים במהלך פעולת הליטוש. לאחר גמר הליטוש מרכיבים את העדשות לתוך המסגרת המדוברת.
בהליך ההתאמה למסגרת נלקחים בחשבון מיקום מרכז העדשה ביחס למרכז האישונים (PD) גובה מרכז האישונים (במקרים בהם הנושא נדרש) וזווית הצילינדר בעדשות בהם המרשם כולל צילינדר.

שיחת היכרות ללא התחייבות