אופטיקה עיניים פתח תקווה

השפעת מסכים על ילדים – הנה כל מה שלא סיפרו לכם

המלצה על משקפי ראיה לילדים באופטיקה עיניים פ"ת
תוכן עניינים

הנושא הבא שלנו מגיע כמעט לכל בית בישראל ואנחנו כמובן כבר מכירים את זה; הילדים הנמצאים שעות ארוכות מול הטאבלט, הטלוויזיה והטלפונים הניידים, ולמעשה הם חשופים למספר גורמים המשפיעים על בריאותם והתפתחותם התקינה. במאמר זה כמובן שנתייחס בעיקר להשפעת מסכים על ילדים ונוער בהקשר של נזק פוטנציאלי לבריאות העיניים שלהם.

כדי להבין את נושא השפעת המסכים על ילדינו יותר לעומק, חשוב ראשית להבין את העובדה הבאה: מאז כניסת תאורת הלדים  לעולמינו, משמע כל המסכים הדקים הקיימים – החל ממסך הטלוויזיה, דרך מסך הטלפון הנייד וכלה במסכי הטאבלט והמחשב, כולם מוארים על ידי תאורת לדים. מתברר שתאורה זו מייצרת אור בגלים קצרים הנמצאים בספקטרום  האור הכחול (ומשם הוטבע המושג "קרינת אור כחול").

לאחר מחקרים רבים התברר שקרינת האור הכחול הנפלט מהמסכים גורמת נזק לאלו הצופים אפילו שעה ביום מול המסך, חשוב לציין שהנזק הוא לא מידי אבל הינו מצטבר ובחלקו יוצר נזק בלתי הפיך.

מיד נסקור את הנזקים עליהם אנו מדברים, וכיצד הנ"ל קשורים להשפעת מסכים על ילדים

1. נזק לרשתית העין – כאשר קיים שיח על השפעת מסכים על ילדים, חשוב לציין כי כאשר אנו קוראים קרני האור מתמקדים על מרכז הראיה ברשתית בנקודה זעירה בקוטר פחות ממילימטר. מחקרים רבים גילו שכאשר אנו צופים במסך מחשב, טלפון טאבלט ועוד, האור הכחול עם הגלים הקצרים המתמקד על מרכז הראיה ברשתית העין, גורם לניוון של תאי הרשתית, כך שבתהליך מצטבר התאים במרכז הראיה לאט לאט מתים. התוצאה המצטברת היא נזק בלתי הפיך למרכז הראיה שבא לידי ביטוי בחסר ראייתי הנראה בעיני האדם שנפגע כמעין כתם שחור במרכז הראיה – בנקודה עליה העין מתמקדת, שזה נזק בתי הפיך היות ומערכת העצבים במרכז הראיה ברשתית פשוט נפגעה.

פסקה זו מתייחסת גם לילדים וגם למבוגרים, העניין עם ילדים, הוא שהתפתחותם טרם הסתיימה, ועל כן הנזק הפוטנציאלי המצטבר לרשתית העין עשוי לתפוס אותם בשלבים יחסית מוקדמים בחייהם.

2. הפרעות שינה וחוסר ריכוז– כאשר מדברים על השפעת מסכים על ילדינו, צריך להבין כי מחקרים גילו שקרינת האור הכחול משבשת את הפרשת הורמון השינה מלטונין, הורמון ייחודי שהגירוי לייצורו והפרשתו לדם נעשה ברשת העין. דמיינו לכם מצב בו הילד או הילדה שלכם, פשוט לא עוזבים את הטאבלט או הנייד שלכם משך רוב שעות היממה; נוצר מצב שילד שחשוף למסכים השונים, מתקשה בשינה בלילה, קם עייף בבוקר ללימודים , מפתח הפרעות קשב וריכוז וירידה בלימודים.

3. כאבי ראש, רגישות לאור ועייפות בעיניים – במהלך השנים נאסף מידע רב המעיד על כך שרבים מאלו המבלים שעות מרובות בעבודה מול מסכים, סובלים מעייפות מוגברת, רגישות לאור וכאבי ראש.

כפי שכבר צוין במאמר זה, הסכנה לכל האמור לעיל אצל ילדים גבוהה יותר מהסיבה שעקב גילם הצעיר יש להם עוד שנים רבות מול המסכים, כך שהנזק המצטבר אצלם רב ביותר.

השפעת מסכים על מבוגרים – קבלו חמישה טיפים לשמירה על בריאות העיניים

היות ומחקרים רבים מצביעים על הסכנה המוחשית של קרינת האור הכחול על העיניים, חשבנו שזה יהיה נכון לתת במאמר זה מספר טיפים שבאופן הפשוט ביותר של המילה יסייעו לכם למזער נזקים לבריאות העיניים שלכם. אתם עובדים שעות ארוכות מול מסכים? מגיעים הביתה וישר מדליקים טלויזיה ואף יושבים קרוב אליה? חשוב שתדעו כי יש להקפיד על הכללים הבאים:

א. במידה ומרכיבים משקפי ראיה/ קריאה/ מולטיפוקל/משרדיות, מומלץ לעבור שוב בדיקת ראיה מקיפה ומדויקת כדי לקבל את המרשם הטוב ביותר עבור העין, כאשר חשוב לדעת שאפילו ליקוי קטן לא מתוקן הינו בעל השלכות במיוחד מול המסכים השונים.
על סמך בדיקה זו, להזמין משקפיים חוסמות קרינת אור כחול.

ב. לאלו שלא מרכיבים משקפי ראיה/קריאה/מולטיפוקל/משרדיות ולא מרכיבים משקפיים כלל, אזי מומלץ, למרות הכול, לבצע "על הדרך" בדיקת ראיה מקיפה ומדויקת ולהזמין משקפיים עם חוסם קרינה – גם אם המשקפיים תהיינה בסופו של דבר, ללא מרשם, ובלבד שיהיו עם חוסם קרינת אור כחול.

ג. יש להקפיד לצפות במסכים בתאורה או בתאורת יום ובשום פנים באופן לא בחושך, לא במיטה או בתחנה בהמתנה לאוטובוס.

ד. בנהיגה בלילה ברכב עם וויז פתוח, יש להרכיב המשקפיים עקב קרינת האור הכול הנפלט מהמסך המואר תמידית.

ה. בעבודה מול המסכים לעשות הפסקות יזומות תוך כדי מבט לאובייקטים מרוחקים כדי להעניק מרגוע לעיניים.

אז ביום העבודה הבא שלכם, או בפעם הבאה בה אתם מושיבים את הילדים למשך זמן ממושך אל מול המסכים השונים, השתדלו להיזכר בשורות אלו ועשו מאמצים על מנת ליישם לפחות חלק מההמלצות הבריאות שצוינו לעיל, ובכך תוכלו לתחום ואף למזער נזקים עתידיים לבריאות העיניים.

אם אתם או ילדיכם כבר כעת נמצאים במצב של כאבי ראש לאחר ישיבה מול מסכים, אם אתם מרגישים שהראייה שלכם או של ילדיכם אינה טובה כשהיתה, אנו מזמינים אתכם לקפוץ לשטמפפר 24 פתח תקווה – שם ממוקם המרכז הארצי למולטיפוקל ולאופטיקה מתקדמת שלנו, על מנת לעבור בדיקת ראייה מקיפה בסטנדרטים הכי גבוהים.

לייעוץ חינם חייגו 077-8050740
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

אנו זמינים לכל שאלה:

בס"ד

איכות וחדות הראיה כבר מהרגע הראשון!
מולטיפוקל איכותי ופתרון אמיתי!
עדשות בליטוש דיגיטלי אחורי המעניקות חדות ראיה מקסימלית!
*עדשות איכות תוצרת גרמניה
*ציפויים ופילטרים יחודיים
*חברי קופ"ח כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית ייהנו מ-600 ₪ הנחה
על כל מסגרות הראיה באופטיקה!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

בס"ד

Liraz Limmer
Liraz Limmer
09/09/2023
ללא מילים! יהודה איש מקצוע יחיד ומיוחד במינו! הגעתי לבדיקה שגרתית שהתבררה כמשנה סדרי עולם. בזכות הבדיקה היסודית והמקצועית שערך יהודה הותאמו למידותיי בצורה נכונה ומדוייקת עדשות ראייה איכותיות ביותר עם אופטיקה שנכונה לי. יהודה השקיע בבדיקתי זמן לא מבוטל השמור רק לבעלי מקצוע מסורים וערכיים שטובת הלקוח בלבד לנגד עיניו. מיום קבלת המשקפיים שהגיעו במהירות רבה, אני נהנת מאוד להרכיבם וראייתי טובה יותר ורגועה יותר. הכל בזכות הדיאגנוזה הנכונה וההתאמות הנכונות שבוצעו. יהודה אין כמוך המשך לעשות טוב לבני אדם! ישר כח ושנה טובה!
ורדה אזולאי
ורדה אזולאי
14/08/2023
קניתי אצל יהודה היקר משקפיים (רגילות) בהתאמה אישית וכאבי הראש פשוט הפסיקו!!! לפני שיהודה מוכר משקפיים הוא עושה בדיקה מעמיקה שרק הוא יודע לעשות (לפעמים בדיקה שעורכת שעה) ואז ממליץ איזה מספר וצילינדר לקחת. נוסף על זה, הוא עומד על כך שלא רק תראו טוב אלא שגם הראייה שלכם תהיה נוחה לעיניים ושלא תתעייפנה בקריאה ארוכה. כל זה נוסף על כל הפיצ'רים הקיימים רק אצלו. מומלץ מאוד!!
אודיה כחלון
אודיה כחלון
13/08/2023
נשבו לי המשקפיים הלכתי ליהודה ביקשתי תיקון ויהודה הזמין את החלק השבור תוך כדי שמזהיר את החברה שיביא את החלק בצורה איך שהוא רוצה שלא ישבר ותוך יום הכול הסתדר משקפיים חדשות וכל זה היה יום חמישי אבל במוצ"ש הילד שבר לי את המשקפיים וחזרתי יום ראשון ויהודה הזמין לי שוב חלק חדש(רק בצד השני)אבל הפעם החברה סיפקה חלק שבור!, כאשר יהודה הרכיב לי את החלק הוא ישר הבין שהוא הוא שבור התקשר לחברה ואמר להם "הלקוח שלי צריך לקבל הטוב ביותר ואני לא מוכן שתספקו לי מוצרים שבורים תזמינו לי חלק חדש וטוב" היופי בכל הסיפור שבאמת לא שמים לב לחלק השבור ומוכר אחר היה דחוף לי את החלק בראש קטן ושלום על ישראל יהודה יצאת צדיק!!!! כל הכבוד זה אדם עם אמון ושווה לחזור ולקנות ממנו שוב
לימור יונגר
לימור יונגר
11/08/2023
יהודה תיקן לי את משקפי השמש, היה מקצועי ואדיב מאד
akiva bd
akiva bd
07/08/2023
תודה רבה ליהודה מאופטיקה עיניים. אחלה שרות, עבודה יסודית, בהחלט מפתיע. הזמנתי משקפי מולטיפוקל, עכשיו קיבלתי אותם ורואה מצויין מהרגע הראשון. שוב תודה רבה. ממליץ מכל הלב.
larisa slobodkin
larisa slobodkin
06/08/2023
Оптика очень хорошая, такой же хороший оптометрист. 👍 Заказала ещё одни очки и осталась довольна. Спасибо большое
ראובן בלצינסקי
ראובן בלצינסקי
06/08/2023
בדיקת ראיה מקצועית ומקיפה, עכשיו קיבלתי את המולטיפוקל החדשות שלי ורואה מצויין מהרגע הראשון. ממליץ בחום.
אספי יצחקי
אספי יצחקי
09/07/2023
שירות מעולה , יחס אישי ללא תחרות .בדיוק מה שחיפשתי . מקצועיות ללא פשרות
משה מקס
משה מקס
06/07/2023
הגענו אשתי ואני לאופטיקה דרך חיפוש רב של חנויות אופטיקה שמתמחות במולטיפוקל באינטרנט. מאד שמח שבחרנו באופטיקה זו. עברנו שנינו ע"י יהודה הבעלים בדיקת ראיה מרשימה, מושקעת ויוצאת מן הכלל, והזמנו שנינו משקפי מולטיפוקל. לפני יומיים קיבלנו אותם ושנינו מאד מרוצים מחדות ובהירות הראייה. ממליצים בחום רב!
yafa davda
yafa davda
03/07/2023
הגעתי לאופטיקה עיניים דרך פייסבוק, קיבלתי יחס מעולה. הכי חשוב להדגיש שהאופטומטריסט בעל ידע רב ועם סבלנות רבה בלשרת את הלקוח. עכשיו קיבלתי את משקפי המולטיפוקל החדשים שלי ורואה מצויין וברור כבר מהרגע הראשון בלי שאצטרך להסתגל. ממליצה מאוד.

לקוחות מרוצים מספרים:

שיחת היכרות ללא התחייבות