סכנת האור הכחול

מה זה האור הכחול?

האור הכחול הינו כינוי לאורכי גל קצרים שנמצאים בטווח של 500 – 380 ננומטר. מחקרים מוכיחים שגלים אלו מסוכנים לעיניים וגורמים להן נזקים.

למה האור הכחול מזיק?

משום שרקמות העין שלנו אינן בנויות להתמודדות עם ההשפעה המזיקה של אור זה: גלים קצרים אלו של האור הכחול הינם בעלי תכונת התפזרות רבה יותר, ולכן גורמים לירידה באיכות הראייה.
כאשר בהליך ראיה טבעי לכל דבר, האור חודר לעין ומגיע לרקמת הרשתית שבקרקעית העין כדי שהליך הראיה יוכל להתקיים. ומנגד כאשר הגלים הקצרים של האור חודרים לעין הם פוגעים בקולטני אור ברשתית הנקראים רטינל, גורמים להם נזק בלתי הפיך ומונעים במקביל התחדשות של קולטני אור במקום אלו שנפגעו. והתוצאה הוא ניוון טוטאלי של מרכז הראיה ברשתית הנקרא מקולה Macula) ) ועיוורון ראיה מרכזית לצמיתות ((AMD

איך אנחנו נחשפים לאור כחול?

טכנולוגיית תאורת הלד מיושמת כיום בכל הסמארטפונים, מסכי המחשב, הטלוויזיות והתאורות המלאכותיות – כך שדרך כל המכשירים הטכנולוגיים והמסכים שסביבנו אנחנו חשופים לאור הכחול הנכנס לעיניים ומחולל נזקים בלתי הפיכים לעיניים ולמוח.

איך קרינת האור הכחול פוגעת בראייה, בבריאות העיניים ואפילו במוח?

חקרים רציניים שנעשו במכוני מחקר שונים, בשנים האחרונות בארץ ובעולם, מוכיחים את העובדות הקודרות הבאות:
חשיפה של שעתיים ביממה לסמארטפון, למחשב, לטאבלט או לטלוויזיה מספיקה כדי לגרום לנזקים משמעותיים לעיניים ולמוח:

  • הפרעות שינה- האור הכחול משבש את ייצור הורמון המלטונין, שאחראי לגרום לנו להרגיש עייפים וללכת לישון וכתוצאה מכך אנו אנחנו נשארים במצב ערות, כך שמחזורי השינה והשעון הביולוגי שלנו משתבשים.
  • הפרעות ראייה- חשיפת העיניים לגלי האור הכחול מאתגרת ומאמצת את כל מערכת העין בכלל ואת הרשתית בפרט. הדבר גורם להפרעות ראייה, לטשטוש, לסנוור ועוד.
  • עייפות, כאבי ראש, מיגרנות וחוסר ריכוז- היות שמערכת העין הינה חלק ממערכת המוח, חשיפת העיניים לגלי האור הכחול העוצמתיים גורמת בפועל לתלונות המדוברות.
  • ניוון ראייה מרכזית AMD לצמיתות- האור הכחול פוגע בקולטני האור ((Retinal שברשתית העין בעיקר במרכז הראיה. בכך הוא גורם להרס בלתי הפיך של קולטני האור שבסופו של דבר גורם לעיוורון ראייה מרכזית.

אז… איך אופטיקה עיניים נכנסת לתמונה?

ציפויים וחוסמי קרינה בעדשות מונעים נזקים לעיניים!
כן, אנחנו יודעים כמה חשובה המסגרת, והיא לגמרי משדרגת את הסטייל האופנתי שלכם! אבל אל תשכחו – העיקר הוא העיניים.
העיניים היקרות לנו מפז, רואות דרך עדשות הראייה – ולא דרך המסגרת. אז עם כמה שחשובה לנו הנראות על הפנים ואם המסגרת היא פלסטיק או מתכת – כדאי שנתמקד יותר באיכות העדשות ובסוגי הציפויים, שכן הם לב ליבם של משקפי הראייה.
אנחנו יודעים שקל להדחיק הצידה את הסכנה המדוברת של קרינת האור הכחול ולא להתעמק בציפויים המגנים – אולי מניסיון לחסוך עלויות, או אולי מחוסר מודעות למידת הסכנה. כך או כך – התוצאה היא הפקרת העיניים והמוח. אופטיקה עיניים הפכה להיות המרכז הארצי לפתרונות ראייה מתקדמים, וגם לקרינת האור הכחול יש לנו מענה.
אם כך, מהו הפתרון האידיאלי שאופטיקה עיניים מציעה להגנת העיניים מפני קרינת אור כחול? לחצו כאן

מחקרים בנושא:

הקודם
הבא

לייעוץ חינם חייגו 03-903-6100
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

שמחים להציע לכם בדיקות ראיה, הזמנת משקפי ראיה ומולטיפוקל ושרות תיקוני משקפיים

ניתן להזמין משקפי ראיה מכל הסוגים עם מועדי אספקה קצרים, לצד שירות עזרה ראשונה, שירותי תיקון והלחמת ממשקפיים.

בדיקת הראיה נערכת עפ"י הנהלים ואמצעי הזהירות הנדרשים עם בדיקת ראיה חדשנית במרחק של 2 מטר בין הבודק לנבדק