אופטיקה עיניים פתח תקווה

אור כחול – למה הוא מסוכן לנו?

מה זה אור כחול?

אור הכחול הינו כינוי לאורכי גל קצרים שנמצאים בטווח של 500 – 380 ננומטר. מחקרים מוכיחים שגלים אלו מסוכנים לעיניים וגורמים להן נזקים.

למה אור כחול מזיק?

משום שרקמות העין שלנו אינן בנויות להתמודדות עם ההשפעה המזיקה של אור זה: גלים קצרים אלו של אור כחול הינם בעלי תכונת התפזרות רבה יותר, ולכן גורמים לירידה באיכות הראייה.
כאשר בהליך ראיה טבעי לכל דבר, האור חודר לעין ומגיע לרקמת הרשתית שבקרקעית העין כדי שהליך הראיה יוכל להתקיים. ומנגד כאשר הגלים הקצרים של האור חודרים לעין הם פוגעים בקולטני אור ברשתית הנקראים רטינל, גורמים להם נזק בלתי הפיך ומונעים במקביל התחדשות של קולטני אור במקום אלו שנפגעו. והתוצאה הוא ניוון טוטאלי של מרכז הראיה ברשתית הנקרא מקולה Macula) ) ועיוורון ראיה מרכזית לצמיתות ((AMD

איך אנחנו נחשפים אליו?

טכנולוגיית תאורת הלד מיושמת כיום בכל הסמארטפונים, מסכי המחשב, הטלוויזיות והתאורות המלאכותיות – כך שדרך כל המכשירים הטכנולוגיים והמסכים שסביבנו אנחנו חשופים לאור הכחול הנכנס לעיניים ומחולל נזקים בלתי הפיכים לעיניים ולמוח.

אור כחול – למה הוא מסוכן לנו?

איך קרינת אור כחול פוגעת בראייה, בבריאות העיניים ואפילו במוח?

חקרים רציניים שנעשו במכוני מחקר שונים, בשנים האחרונות בארץ ובעולם, מוכיחים את העובדות הקודרות הבאות:
חשיפה של שעתיים ביממה לסמארטפון, למחשב, לטאבלט או לטלוויזיה מספיקה כדי לגרום לנזקים משמעותיים לעיניים ולמוח:

  • הפרעות שינה- הוא עלול לשבש את ייצור הורמון המלטונין, שאחראי לגרום לנו להרגיש עייפים וללכת לישון וכתוצאה מכך אנו אנחנו נשארים במצב ערות, כך שמחזורי השינה והשעון הביולוגי שלנו משתבשים.
  • הפרעות ראייה- חשיפת העיניים לגלי אור כחול מאתגרת ומאמצת את כל מערכת העין בכלל ואת הרשתית בפרט. הדבר גורם להפרעות ראייה, לטשטוש, לסנוור ועוד.
  • עייפות, כאבי ראש, מיגרנות וחוסר ריכוז- היות שמערכת העין הינה חלק ממערכת המוח, חשיפת העיניים לגלים עוצמתיים של האור גורמת בפועל לתלונות המדוברות.
  • ניוון ראייה מרכזית AMD לצמיתות- אור כחול פוגע בקולטני האור ((Retinal שברשתית העין בעיקר במרכז הראיה. בכך הוא גורם להרס בלתי הפיך של קולטני האור שבסופו של דבר גורם לעיוורון ראייה מרכזית.

אז… איך אופטיקה עיניים נכנסת לתמונה?

ציפויים וחוסמי קרינה בעדשות מונעים נזקים לעיניים!
כן, אנחנו יודעים כמה חשובה המסגרת, והיא לגמרי משדרגת את הסטייל האופנתי שלכם! אבל אל תשכחו – העיקר הוא העיניים.
העיניים היקרות לנו מפז, רואות דרך עדשות הראייה – ולא דרך המסגרת. אז עם כמה שחשובה לנו הנראות על הפנים ואם המסגרת היא פלסטיק או מתכת – כדאי שנתמקד יותר באיכות העדשות ובסוגי הציפויים, שכן הם לב ליבם של משקפי הראייה.
אנחנו יודעים שקל להדחיק הצידה את הסכנה המדוברת ולא להתעמק בציפויים המגנים – אולי מניסיון לחסוך עלויות, או אולי מחוסר מודעות למידת הסכנה. כך או כך – התוצאה היא הפקרת העיניים והמוח. אופטיקה עיניים הפכה להיות המרכז הארצי לפתרונות ראייה מתקדמים, וגם לקרינת האור הכחול יש לנו מענה.
אם כך, מהו הפתרון האידיאלי שאנו מציעים להגנת העיניים מפני הקרינה?  לחצו כאן כדי לקרוא עוד על עדשות מסננות אור כחול מבית אופטיקה עיניים.

מחקרים בנושא:

שקופית קודמת
שקופית הבאה

לייעוץ חינם חייגו 03-903-6100
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

שיחת היכרות ללא התחייבות