אופטיקה עיניים פתח תקווה

בדיקת עיניים

בדיקת עיניים
תוכן עניינים

כאשר מדברים על בדיקת עיניים חשוב להבדיל בין שני מקרים, ונציין מראש כי שניהם חשובים. המקרה הראשון הוא בדיקת ראייה אשר נועדה לאבחן בעיית ראייה מקרוב או מרחוק או בעיית אסטגמיטיזם, ובהתאם לכך להתאים לכם משקפי ראייה.

והמקרה השני הוא בדיקת עיניים אשר נועדה לאבחן מחלות עיניים ובעיות הדורשות טיפול רפואי.

כמה עולה בדיקת עיניים

זה מוביל אותנו לשאלה הנצחית – רופא עיניים או אופטומטריסט?

אכן במקרים רבים אנשים אינם יודעים אל מי הם אמורים לפנות. ובכן ברוב המקרים אופטומטריסט מומלץ הוא הכתובת אליה יש לפנות. כאשר במהלך השנים יש שינוי בראייה שלכם, האופטומטריסט יכול לסייע לכם להתאים את המשקפיים המתאימות.

אך כמובן, יתכן כי במהלך בדיקת ראייה הוא יזהה כי ישנה בעיה רפואית הדורשת טיפול. במקרה שכזה הוא יפנה אתכם אל בדיקת עיניים אותה מבצע רופא עיניים.

עכשיו שהבהרנו את הסוגיה של מתי פונים אל רופא עיניים ומתי מחפשים אופטומטריסטים, אפשר לדבר על בדיקות ראייה וכיצד הן מתבצעות, וגם על עלות בדיקת ראיה.

בדיקת עיניים

עלות בדיקת ראיה

אז בשונה מבדיקות שנועדה לזהות בעיות רפואיות, אופטומטריסט מבצע בדיקה של חדות הראייה. בדיקה שכזו מתאימה לכל מי שחווה פגיעה הדרגתית בראייה, כמו גם אלו הזקוקים לבצע בדיקת ראייה לרישיון.

אולי תופתעו, אך למרות כל השינויים הטכנולוגיים, בדיקות ראייה עדיין מתבצעות באמצעות זיהוי אותיות וספרות על לוח. זוהי שיטה פשוטה ויעילה שפותחה במאה ה 19. אך כמובן שישנן גם טכנולוגיות המתווספות אליה.

בדיקת עיניים מסוג זה מתבצעת פעם אחת בעין ימין ופעם אחת בעין שמאל (כל פעם כאשר העין שאינה נבדקת מכוסה), ובפעם השלישית כאשר שתי העיניים פקוחות.

האותיות על הלוח הולכות וקטנות, וככל שאתם יכולים לזהות את האותיות הקטנות יותר, כך ראייתכם חדה יותר.

בוודאי שמעתם את הביטוי רואים 6/6, ומקור הביטוי הוא בעצם שיטת המדידה הזו. 6/6 נחשב למצב האופטימלי, למרות שיתכנו גם תוצאות טובות יותר.

המספר בצד שמאל מציין את המרחק בין העין לבין הלוח עם האותיות. והמספר מימין מציין אדם בעל ראייה תקינה. שש שש פירושו שהנבדק הצליח לראות ממרחק של 6 מטר את מה שהאדם בעל ראיה תקינה ממוצעת יכול לראות ממרחק של שש מטר.

6/12 לדוגמה מציין כי האדם הצליח לראות ממרחק של 6 מטר, מה שאדם בעל ראייה תקינה יוכל לראות ממרחק של 12 מטר. כלומר תוצאה שכזו מעידה על בעיה בראייה.

ברצוננו להדגיש כי בדיקה מסוג זה בוחנת בעית ראיה מרחוק, ולא בעיות של ראיה מקרוב. ישנן גם בדיקות נוספות בהן משתמשים על מנת לאבחן את כל בעיות הראיה.

כמה עולה בדיקת עיניים

ועכשיו לשאלה כמה כמה עולה בדיקת עיניים. ובכן כאשר מדברים על עלות בדיקת ראיה, נשאלת השאלה היכן מבצעים אותה.

ישנן הרבה חנויות אופטיקה המתמקדות במכירת משקפיים ומציעות בדיקות ראיה על מנת שיוכלו למכור את משקפי הראייה. אלו הן בדיקות סטנדרטיות, אך בדרך כלל זולות מאוד מכיוון שאין נחשבות לבדיקות מקיפות.

אלו מכם הניגשים לקליניקה של אופטומטריסט יכולים לעבור בדיקות ראייה מקיפות יותר. אמנם אין מדובר בבדיקה המבוצעת על ידי רופא עיניים, אך הציוד הטכני העומד לרשות הקליניקות מאפשר זיהוי של בעיות ראייה ובעיות עיניים שלא ניתן לזהות בדיקות רגילות אצל חנויות האופטיקה.

כך שבשורה התחתונה, למען הבריאות שלכם מוטב לשלם קצת יותר. בדיקה שכזו תוכל לזהות בעיות רפואיות המתחילות להתפתח, או בעיות שונות הקשורות להפרעות תנועתיות בעין. בהתאם לתוצאות האופטומטריסט עשוי להפנות אתכם אל רופא עיניים.

אם ניגשתם לאחת מחנויות האופטיקה, בהחלט יתכן יש הבדיקה לא תגלה בעיות עיניים הדורשות טיפול. ואלו ככל הנראה יתגלו בשלב מאוחר יותר כאשר יחמירו.

בדיקת עיניים

עלות בדיקת ראיה

כפי שהבנתן עלות בדיקת ראיה היא דבר משתנה בהתאם לסוג הבדיקה. אם זוהי רק בדיקה לצורך רישיון נהיגה, זוהי הבדיקה הזולה ביותר. אך כאשר באמת רוצים להתאים משקפי ראייה וגם לזהות בעיות פוטנציאליות בעין, מוטב להשקיע קצת יותר.

אם הינכם מעוניינים בבדיקת ראיה מקצועית מידי אופטומטריסט מוסמך, ובעל גישה אל מיטב הטכנולוגיות החדישות ביותר – פנו אל אופטיקה עיניים בפתח תקווה.

כאן תוכלו לעבור בדיקת ראייה מקצועית במחירים משתלמים. כמו כן כאן תוכלו למצוא מבחר פתרונות לבעיות ראייה, כולל עדשות מולטיפוקל מתקדמות.

מידע נוסף תוכלו למצוא בערוץ היוטיוב שלנו.

לייעוץ חינם חייגו 077-8050740
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

אנו זמינים לכל שאלה:

בס"ד

איכות וחדות הראיה כבר מהרגע הראשון!
מולטיפוקל איכותי ופתרון אמיתי!
עדשות בליטוש דיגיטלי אחורי המעניקות חדות ראיה מקסימלית!
*עדשות איכות תוצרת גרמניה
*ציפויים ופילטרים יחודיים
*חברי קופ"ח כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית ייהנו מ-600 ₪ הנחה
על כל מסגרות הראיה באופטיקה!

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

בס"ד

Liraz Limmer
Liraz Limmer
09/09/2023
ללא מילים! יהודה איש מקצוע יחיד ומיוחד במינו! הגעתי לבדיקה שגרתית שהתבררה כמשנה סדרי עולם. בזכות הבדיקה היסודית והמקצועית שערך יהודה הותאמו למידותיי בצורה נכונה ומדוייקת עדשות ראייה איכותיות ביותר עם אופטיקה שנכונה לי. יהודה השקיע בבדיקתי זמן לא מבוטל השמור רק לבעלי מקצוע מסורים וערכיים שטובת הלקוח בלבד לנגד עיניו. מיום קבלת המשקפיים שהגיעו במהירות רבה, אני נהנת מאוד להרכיבם וראייתי טובה יותר ורגועה יותר. הכל בזכות הדיאגנוזה הנכונה וההתאמות הנכונות שבוצעו. יהודה אין כמוך המשך לעשות טוב לבני אדם! ישר כח ושנה טובה!
ורדה אזולאי
ורדה אזולאי
14/08/2023
קניתי אצל יהודה היקר משקפיים (רגילות) בהתאמה אישית וכאבי הראש פשוט הפסיקו!!! לפני שיהודה מוכר משקפיים הוא עושה בדיקה מעמיקה שרק הוא יודע לעשות (לפעמים בדיקה שעורכת שעה) ואז ממליץ איזה מספר וצילינדר לקחת. נוסף על זה, הוא עומד על כך שלא רק תראו טוב אלא שגם הראייה שלכם תהיה נוחה לעיניים ושלא תתעייפנה בקריאה ארוכה. כל זה נוסף על כל הפיצ'רים הקיימים רק אצלו. מומלץ מאוד!!
אודיה כחלון
אודיה כחלון
13/08/2023
נשבו לי המשקפיים הלכתי ליהודה ביקשתי תיקון ויהודה הזמין את החלק השבור תוך כדי שמזהיר את החברה שיביא את החלק בצורה איך שהוא רוצה שלא ישבר ותוך יום הכול הסתדר משקפיים חדשות וכל זה היה יום חמישי אבל במוצ"ש הילד שבר לי את המשקפיים וחזרתי יום ראשון ויהודה הזמין לי שוב חלק חדש(רק בצד השני)אבל הפעם החברה סיפקה חלק שבור!, כאשר יהודה הרכיב לי את החלק הוא ישר הבין שהוא הוא שבור התקשר לחברה ואמר להם "הלקוח שלי צריך לקבל הטוב ביותר ואני לא מוכן שתספקו לי מוצרים שבורים תזמינו לי חלק חדש וטוב" היופי בכל הסיפור שבאמת לא שמים לב לחלק השבור ומוכר אחר היה דחוף לי את החלק בראש קטן ושלום על ישראל יהודה יצאת צדיק!!!! כל הכבוד זה אדם עם אמון ושווה לחזור ולקנות ממנו שוב
לימור יונגר
לימור יונגר
11/08/2023
יהודה תיקן לי את משקפי השמש, היה מקצועי ואדיב מאד
akiva bd
akiva bd
07/08/2023
תודה רבה ליהודה מאופטיקה עיניים. אחלה שרות, עבודה יסודית, בהחלט מפתיע. הזמנתי משקפי מולטיפוקל, עכשיו קיבלתי אותם ורואה מצויין מהרגע הראשון. שוב תודה רבה. ממליץ מכל הלב.
larisa slobodkin
larisa slobodkin
06/08/2023
Оптика очень хорошая, такой же хороший оптометрист. 👍 Заказала ещё одни очки и осталась довольна. Спасибо большое
ראובן בלצינסקי
ראובן בלצינסקי
06/08/2023
בדיקת ראיה מקצועית ומקיפה, עכשיו קיבלתי את המולטיפוקל החדשות שלי ורואה מצויין מהרגע הראשון. ממליץ בחום.
אספי יצחקי
אספי יצחקי
09/07/2023
שירות מעולה , יחס אישי ללא תחרות .בדיוק מה שחיפשתי . מקצועיות ללא פשרות
משה מקס
משה מקס
06/07/2023
הגענו אשתי ואני לאופטיקה דרך חיפוש רב של חנויות אופטיקה שמתמחות במולטיפוקל באינטרנט. מאד שמח שבחרנו באופטיקה זו. עברנו שנינו ע"י יהודה הבעלים בדיקת ראיה מרשימה, מושקעת ויוצאת מן הכלל, והזמנו שנינו משקפי מולטיפוקל. לפני יומיים קיבלנו אותם ושנינו מאד מרוצים מחדות ובהירות הראייה. ממליצים בחום רב!
yafa davda
yafa davda
03/07/2023
הגעתי לאופטיקה עיניים דרך פייסבוק, קיבלתי יחס מעולה. הכי חשוב להדגיש שהאופטומטריסט בעל ידע רב ועם סבלנות רבה בלשרת את הלקוח. עכשיו קיבלתי את משקפי המולטיפוקל החדשים שלי ורואה מצויין וברור כבר מהרגע הראשון בלי שאצטרך להסתגל. ממליצה מאוד.

לקוחות מרוצים מספרים:

שיחת היכרות ללא התחייבות