אופטיקה עיניים פתח תקווה

בדיקת עיניים

כאשר מדברים על בדיקת עיניים חשוב להבדיל בין שני מקרים, ונציין מראש כי שניהם חשובים. המקרה הראשון הוא בדיקת ראייה אשר נועדה לאבחן בעיית ראייה מקרוב או מרחוק או בעיית אסטגמיטיזם, ובהתאם לכך להתאים לכם משקפי ראייה.

והמקרה השני הוא בדיקת עיניים אשר נועדה לאבחן מחלות עיניים ובעיות הדורשות טיפול רפואי.

כמה עולה בדיקת עיניים

זה מוביל אותנו לשאלה הנצחית – רופא עיניים או אופטומטריסט?

אכן במקרים רבים אנשים אינם יודעים אל מי הם אמורים לפנות. ובכן ברוב המקרים אופטומטריסט מומלץ הוא הכתובת אליה יש לפנות. כאשר במהלך השנים יש שינוי בראייה שלכם, האופטומטריסט יכול לסייע לכם להתאים את המשקפיים המתאימות.

אך כמובן, יתכן כי במהלך בדיקת ראייה הוא יזהה כי ישנה בעיה רפואית הדורשת טיפול. במקרה שכזה הוא יפנה אתכם אל בדיקת עיניים אותה מבצע רופא עיניים.

עכשיו שהבהרנו את הסוגיה של מתי פונים אל רופא עיניים ומתי מחפשים אופטומטריסטים, אפשר לדבר על בדיקות ראייה וכיצד הן מתבצעות, וגם על עלות בדיקת ראיה.

בדיקת עיניים

עלות בדיקת ראיה

אז בשונה מבדיקות שנועדה לזהות בעיות רפואיות, אופטומטריסט מבצע בדיקה של חדות הראייה. בדיקה שכזו מתאימה לכל מי שחווה פגיעה הדרגתית בראייה, כמו גם אלו הזקוקים לבצע בדיקת ראייה לרישיון.

אולי תופתעו, אך למרות כל השינויים הטכנולוגיים, בדיקות ראייה עדיין מתבצעות באמצעות זיהוי אותיות וספרות על לוח. זוהי שיטה פשוטה ויעילה שפותחה במאה ה 19. אך כמובן שישנן גם טכנולוגיות המתווספות אליה.

בדיקת עיניים מסוג זה מתבצעת פעם אחת בעין ימין ופעם אחת בעין שמאל (כל פעם כאשר העין שאינה נבדקת מכוסה), ובפעם השלישית כאשר שתי העיניים פקוחות.

האותיות על הלוח הולכות וקטנות, וככל שאתם יכולים לזהות את האותיות הקטנות יותר, כך ראייתכם חדה יותר.

בוודאי שמעתם את הביטוי רואים 6/6, ומקור הביטוי הוא בעצם שיטת המדידה הזו. 6/6 נחשב למצב האופטימלי, למרות שיתכנו גם תוצאות טובות יותר.

המספר בצד שמאל מציין את המרחק בין העין לבין הלוח עם האותיות. והמספר מימין מציין אדם בעל ראייה תקינה. שש שש פירושו שהנבדק הצליח לראות ממרחק של 6 מטר את מה שהאדם בעל ראיה תקינה ממוצעת יכול לראות ממרחק של שש מטר.

6/12 לדוגמה מציין כי האדם הצליח לראות ממרחק של 6 מטר, מה שאדם בעל ראייה תקינה יוכל לראות ממרחק של 12 מטר. כלומר תוצאה שכזו מעידה על בעיה בראייה.

ברצוננו להדגיש כי בדיקה מסוג זה בוחנת בעית ראיה מרחוק, ולא בעיות של ראיה מקרוב. ישנן גם בדיקות נוספות בהן משתמשים על מנת לאבחן את כל בעיות הראיה.

כמה עולה בדיקת עיניים

ועכשיו לשאלה כמה כמה עולה בדיקת עיניים. ובכן כאשר מדברים על עלות בדיקת ראיה, נשאלת השאלה היכן מבצעים אותה.

ישנן הרבה חנויות אופטיקה המתמקדות במכירת משקפיים ומציעות בדיקות ראיה על מנת שיוכלו למכור את משקפי הראייה. אלו הן בדיקות סטנדרטיות, אך בדרך כלל זולות מאוד מכיוון שאין נחשבות לבדיקות מקיפות.

אלו מכם הניגשים לקליניקה של אופטומטריסט יכולים לעבור בדיקות ראייה מקיפות יותר. אמנם אין מדובר בבדיקה המבוצעת על ידי רופא עיניים, אך הציוד הטכני העומד לרשות הקליניקות מאפשר זיהוי של בעיות ראייה ובעיות עיניים שלא ניתן לזהות בדיקות רגילות אצל חנויות האופטיקה.

כך שבשורה התחתונה, למען הבריאות שלכם מוטב לשלם קצת יותר. בדיקה שכזו תוכל לזהות בעיות רפואיות המתחילות להתפתח, או בעיות שונות הקשורות להפרעות תנועתיות בעין. בהתאם לתוצאות האופטומטריסט עשוי להפנות אתכם אל רופא עיניים.

אם ניגשתם לאחת מחנויות האופטיקה, בהחלט יתכן יש הבדיקה לא תגלה בעיות עיניים הדורשות טיפול. ואלו ככל הנראה יתגלו בשלב מאוחר יותר כאשר יחמירו.

בדיקת עיניים

עלות בדיקת ראיה

כפי שהבנתן עלות בדיקת ראיה היא דבר משתנה בהתאם לסוג הבדיקה. אם זוהי רק בדיקה לצורך רישיון נהיגה, זוהי הבדיקה הזולה ביותר. אך כאשר באמת רוצים להתאים משקפי ראייה וגם לזהות בעיות פוטנציאליות בעין, מוטב להשקיע קצת יותר.

אם הינכם מעוניינים בבדיקת ראיה מקצועית מידי אופטומטריסט מוסמך, ובעל גישה אל מיטב הטכנולוגיות החדישות ביותר – פנו אל אופטיקה עיניים בפתח תקווה.

כאן תוכלו לעבור בדיקת ראייה מקצועית במחירים משתלמים. כמו כן כאן תוכלו למצוא מבחר פתרונות לבעיות ראייה, כולל עדשות מולטיפוקל מתקדמות.

מידע נוסף תוכלו למצוא בערוץ היוטיוב שלנו.

תוכן עניינים

אנו זמינים לכל שאלה:

שיחת היכרות ללא התחייבות