אופטיקה עיניים פתח תקווה

משקפי ראיה

משקפי ראיה הם פריט שימושי שרובנו זקוקים לו. ואם איננו זקוקים להם ברגעים אלו, סבלנות זה יגיע עם הגיל. מאז המצאת משקפי הראייה ועד היום היו פיתוחים שונים בתחום העדשות, וישנן ממשקי ראיה זולות ויקרות. לפעמים זהו עניין של מיתוג, ולפעמים זהו עניין של איכות.

בשורה התחתונה ישנם סוגים רבים של משקפי שמש ומסגרות, וניתן לתת מענה לבעיות ראייה שונות כמו גם הצרכים האופנתיים. ואפילו ישנם משקפי ראיה ושמש ביחד, דבר שיכול להיות מאוד שימושי במצבים מסוימים

משקפי ראיה

משקפי ראיה ושמש ביחד

האנושות גילתה את העדשות והיכולות שלהן לבצע מניפולציות על האור עוד בתקופות קדומות. ישנן עדויות לכך שכבר בשנת 300 לפני הספירה. השימוש בעדשות היה לצורך מיקוד קרני האור, כך הציתו אש.

חלפו שנים רבות עד שהאנושות הבינה את היכולת של העדשות, ופיתחה את הטכנולוגיות ללטש אותן על מנת לבצע תיקוני ראייה. המקום הראשון שבו זה התבצע בצורה מוסדרת היה בפירנצה בשנת 1280. היו אלו עדשות קמורות שהתאימו לרוחק ראיה.

בתקופה מאוחרת יותר פותחה גם העדשה הדו קעורה, עדשה אשר התאימה לבעיות קוצר ראייה. פיתוח זה מיוחס לניקולס מקוסה.

בשנת 1784 חלה התקדמות נוספות, היה זה זה בנג‘מין פרנקלין אשר פיתח משקפיים דו מוקדיים, המתאימים בו זמנית לקוצר ראייה ורוחק ראייה, וכך חסכו את הצורך בשני זוגות משקפיים. בהמשך גם פותחו משקפיים לתיקון אסטיגמציה, וידוע כי הן הורכבו על ידי האסטרונום הבריטי ג‘ורג' ארי בשנת 1827.

מבנה המשקפיים הראשונים היה שונה ממה שמוכר לכם היום בעבר היו אלו רק עדשות אותן היה צריך להחזיק קרוב לעיניים. מאוחר יותר פותחו משקפיים הנצמדים לאף באמצעות לחץ. ואילו כיום משקפי ראיה מודרניים בנויים באמצעות מסגרת וידיות הנשענות על האוזניים.

בעבר משקפיים לראייה נחשבו לדבר יקר מאוד, והם יוצרו על ידי אמנים שפיתחו אותם בעצמם. כיום, הודות להתפתחות האופטיקה והיכולות הטכנולוגיות, כולנו יכולים ליהנות ממשקפי ראייה. המשקפיים יכולות לתת מענה לבעיות ראייה שונות.

משקפי ראיה ושמש ביחד

משקפי ראייה ומשקפי שמש הם דבר שונה. משקפי הראיה נועדו לתקן בעיות ראייה, ואילו משקפי השמש נועדו להקל עליכם מול השמש המסנוורת ולסנן את קרני ה UV הפוגעות בראייה. אילו הם שני צריכים שונים, אך מכיוון שבפועל אנו עשויים להתמודד גם עם בעיות ראייה וגם עם שמש חזקה (למשל משקפי שמש לנהיגה), פותחו משקפי ראיה ושמש ביחד.

גם כאשר מדובר במשקפי שמש, אין להקל ראש בצד הבריאותי; ובפרט כאשר אלו משקפי ראיה ושמש ביחד.

משקפי שמש בימינו הם אביזר אופנתי, וזה כמובן בסדר גמור. אך חשוב לזכור כי משקפי השמש מספקים הגנה מקרינת השמש המסוכנת, ולא כולם באותה האיכות. משקפיים ללא הגנת UV טובה עלולים להטעות אתכם. מצד אחד אינכם מרגישים את סינוור השמש, אך מצד שני אתם סופגים כמות גדולה של קרינת UV הגורמת לנזק ויכולה להביא להתפתות קטרקט.

משקפי ראיה זולות

משקפי ראיה זולות

בחירת משקפי ראיה דורשת גם התאמה של עדשות וגם התאמה של מסגרת. ותנאי מקדים הוא כמובן בדיקת הראייה המאבחנת את מצב הראיה שלכם, ומסייעת להתאים עבורכם את העדשה הנכונה.

כאשר מחפשים משקפיים, אין טעם לחפש משקפי ראיה זולות, לפחות לא על חשבון האיכות. אינכם חייבים להיצמד למותגים יקרים, אך בכל זאת יש לזכור כי זהו פריט חשוב מאוד המשפיע על איכות החיים שלכם, ולכן חשוב לבחור היטב. לא כל יום רוכשים משקפים, ולכן חשוב לבחור נכון.

הבחירה היא קודם כל בחירה של עדשות מתאימות לצרכים שלכם, ולאחר מכן תוכלו לבחור בסגנון העיצובי המתאים עבורכם והולם למראה הפנים.

משקפי ראיה זולות עשויות להיראות מתאימות במבט ראשון, אך לאורך זמן תגלו כי הן אינן מספקות את המענה האופטימלי ויכולות לפגוע בחוויית הראייה שלכם. דבר שיכול לבוא לידי ביטוי גם בכאבי ראש.

משקפי ראיה

בחירת משקפיים

בחירת משקפיים מתבצעת בכמה שלבים :

  1. בדיקת ראייה – השלב הראשון הוא לגשת אל אופטומטריסט ולבצע בדיקת ראיה. אם יש לכם זוג משקפיים ישנות מומלץ להגיע איתם על מנת לעקוב אחר השינויים בראייה. האופטומטריסט  גם ישאל אתכם על העבודה והרגלי החיים, דבר חשוב להתאמה אופטימלית של העדשות.
  2. בחירת מסגרת – מסגרת זה לא רק עניין של אופנה; יש להתאים את המסגרת לאופי הפעילות שלכם (למשל ספורטאים או עובדי משרד), ולהתאים למבנה הפנים.
  3. בחירת עדשות – ישנם סוגים שונים של עדשות, ובאופן כללי הן מתחלקות לעדשות חד – מוקדיות, עדשות דו – מוקדיות (משקפי ביפוקל) ועדשות מולטיפוקל (שגם בהן ישנם סוגים המתאימים יותר לעבודה משרדית).
  4. חומר העדשות – כיום פחות משתמשים בעדשות זכוכית, מקובל יותר להשתמש בחומרים פלסטיים או פוליקרבונט. גם כאן ישנם סוגים שונים.
  5. ציפוי – ישנם סוגים שונים של ציפוי עדשות: ציפוי מונע סינוור, ציפור מגן UV וציפוי אור כחול (משקפים נגד אור כחול).

זקוקים למשקפיים? אתם מוזמנים לסניפי אופטיקה עיניים בפתח תקווה, כאן נוכל להתאים עבורכם משקפי ראייה איכותיות במחירים משתלמים.

אופטיקה עיניים בפייסבוק.

תוכן עניינים

אנו זמינים לכל שאלה:

שיחת היכרות ללא התחייבות