אופטיקה עיניים פתח תקווה

משקפי ראייה לילדים

משקפי ראייה לילדים הם דבר שכיח. ילדים רבים סובלים מבעיות ראייה וזקוקים למשקפיים. מגיל צעיר מאוד יש להיבדק אצל רופא עיניים, זה דבר חשוב על מנת לזהות בעיות בהתפתחות העין ומחלות עיניים. אך בהמשך חשוב גם לבקר אצל אופטומטריסט ילדים על מנת לבדוק האם הילד זקוק למשקפיים.

יתכן כי בדיקה שגרתית תראה כי יש צורך להזמין משקפי ראיה לילדים. אך עליכם ההורים גם לשים לב לסימנים שונים העשויים להעיד כי לילדכם ישנה בעית ראייה. בהחלט יתכן כי הילד אינו מודע לכך כי הוא זקוק למשקפיים.

סימנים שכיחים לבעיות ראיה הם כאשר הילדים מתלוננים על כאבי ראש או כאבי עיניים. אך גם אם אינם חווים כאבים שכאלו, ניתן לראות סימנים בהתנהגותם. למשל ניתן לראות ילדים המטים את ראשם לאחר בעת צפייה בטלוויזיה, או מתקרבים יותר מידי למסכים או לטקסט כתוב שהם צריכים לקרוא. לפעמים גם ניתן לראות כי הם עוצמים עין אחת על מנת למקד את המבט.

במקרים רבים הורים חוששים כי הילדים סובלים מחוסר ריכוז, והישגים נמוכים בלימודים. אלו יכולות להיות תוצאות ישירות של בעיות ראייה.

שימו לב כי 20% מהילדים עד גיל 18 סובלים מבעיות ראייה, ומסתבר כי רק אחוז קטן מאובחן בשלב מוקדם. רבים סובלים מהבעיה לאורך זמן, ואינם עושים שימוש במשקפיים. במערכת החינוך עורכים בדיקות ראיה בכיתה א‘ ושוב בכיתה ח‘, אך מומלץ לעשות זאת מוקדם יותר.

אופטומטריסט ילדים

אופטומטריסט ילדים

ילדים עשויים לסבול מבעיות ראייה שונות, חלקן דורשות רופא עיניים וחלקן אופטומטריסט ילדים. בעיות העיניים שיכולות להופיע אצל ילדים הן רוחק ראייה, קוצר ראייה, אסטיגמטיזם, פזילה ואפילו בעיות של קטרקט. במקרים של פזילה או עין עצלה, רופא עיניים יפנה לטיפול אצל אורתופטיסט.

ברוב המקרים מדובר בהפרעות מולדות, ומכיוון שהגנטיקה משחקת תפקיד, חשוב להיבדק כאשר להורים ישנה היסטוריה של בעיות ראייה.

כאשר מדובר בילדים מתחת לגיל 6 מוטב לפנות קודם כל לרופא עיניים, ובמידת הצורך הוא יפנה אל אופטומטריסט אשר ידע להתאים משקפי ראייה לילדים. במידה והילדים עברו את גיל 6, ונבדקו בעבר על ידי רופא עיניים, תוכלו לגשת ישירות לבדיקת ראייה באמצעות אופטומטריסט. תוכלו לעשות זאת כאן אצלנו – אופטיקה עיניים בפתח תקווה.

יש לציין כי בדיקת ראייה לילדים היא קצת שונה מבדיקת ראייה למבוגרים. ובעיקר נדרשת כאן סבלנות ורגישות. אפשר להגיש שיש צורך ממש ביכולת לקרוא את הילד, מכיוון שילדים עשויים לחשוש ממשקפיים ולא לשתף פעולה עם הבדיקה.

גם עליכם ההורים לסייע לילד לקבל את השינוי. חשוב להראות לילד כי זהו שינוי חיובי עבורו ויכול לסייע לו. אתם בתור הורים הרי יודעים איך זה, עם ילדים הכל צריך להיות באהבה.

משקפי ראיה ילדים

משקפי ראיה ילדים

במידה ובדיקת הראייה הראתה כי הילד זקוק למשקפיים, יש לבחור את מסגרת המשקפיים ואת העדשות.

כמו תמיד יש להתאים את המסגרת לרוחב הפנים, על מנת שלא תלחץ ותחזיק טוב. אך עבור ילדים ישנם דגשים אחרים, והאופטומטריסט ינחה אתכם.

יש לזכור כי הילדים מסתכלים על העולם מלמטה כלפי מעלה, ולכן חשוב לבחור מסגרת המכסה את כל שטח הראייה, מהגבות ועד מתחת לארובות העיניים.

חשוב שלילדים יהיה נוח עם המשקפיים, ושיהיו לשביעות רצונם. ויש לזכור כי הילדים משחקים ומשתוללים, וחשוב שהמסגרת תתאים לרמת הפעילות של הילדים.

יתכן כי ישנו צורך במסגרת העשוי מחומר היפואלרגני. ואם המסגרת עשויה ממתכת לא נרצה שתגיע בפנים. אפשר גם לשקול מסגרות סיליקון. וגם אם אין מדובר במסגרת סיליקון, ישנן מסגרות בעלות אפון סיליקון אשר יכול להיות נוח מאוד עבור הילדים.

בשורה התחתונה זו צריכה להיות מסגרת למשקפיים עמידה וחזקה, השומרת על גמישות ומעניקה לילד נוחות.

השתדלו לא לכפות על הילד את ההחלטות, אלא לתת לו לבטא את רצונותיו. בסופו של דבר זה הילד אשר צריך להרכיב את המשקפיים.

משקפי ראייה לילדים

משקפי ראייה לילדים

השלב הבא הוא בחירת עדשות עבור המשקפיים. ומכיוון שאלו משקפי ראיה ילדים, ישנם הורים המחפשים פתרונות זולים. לא מכיוון שהם חוסכים על הבריאות של הילדים, אלא מתוך החשש כי העדשות לא יחזיקו הרבה זמן.

ההמלצה שלנו היא לא להתפשר על איכות העדשות. והבשורה שלנו עבור ההורים היא שכיום ישנן עדשות איכותיות שהן גם עמידות מאוד ויכולות להתאים עבור הילדים. הן אפילו דקות מאוד גם כאשר מדובר במרשמים גבוהים (עדשות בעלות אינדקס גבוה).

ישנה חשיבות גדולה לאיכות העדשות, זאת מכיוון שהן לא רק מתקנות את ליקוי הראייה, הן גם יכולות לעצור את התפתחות קוצר הראייה.

ולאחר שבחרתם את העדשות, חשוב גם לוודא שיש עליהן ציפוי. ציפוי נגד שריטות וציפוי נגד קרינת UV הם פשוט הכרחיים. לגבי ציפוי נגד סינוור (ציפוי אנטי רפלקס) כדאי להתייעץ עם אופטומטריסט ילדים, הסיבה היא שהציפוי נגד סינוור נוטה להתלכלך.

ומלבד בחירת העדשות, חשוב להדריך את הילדים לגבי השימוש במשקפיים, שמירה על המשקפיים וניקיון המשקפיים.

משקפי ראייה ילדים זה אופטיקה עיניים פתח תקווה. יש לנו כארבעים שנות ניסיון בבדיקות ראייה והתאמות משקפיים לילדים ולמבוגרים. כאן תוכלו למצוא את כל המסגרות והעדשות, במחירים משתלמים.

כאן תוכלו למצוא משקפי מולטיפוקל, משקפי ראיה ביפוקל וכל סוגי המשקפיים, לרבות משקפי שמש לילדים.

מפת הגעה לחנותאופטומטריסט מומלץ.

 

תוכן עניינים

אנו זמינים לכל שאלה:

שיחת היכרות ללא התחייבות