אופטיקה עיניים פתח תקווה

הסתגלות למולטיפוקל

תוכן עניינים

תהליך ההסתגלות – מנקודת המבט של המבט

אז… איך מסתגלים ?

כמו לכל דבר חדש – מולטיפוקל דורש זמן הסתגלות, שכן  היא עדשה שונה מהעדשות הרגילות, ולכן העיניים צריכות להתרגל אליה.
האלמנט האופטי המדורג שלה מצריך הסטה קלה ומבוקרת של המבט לאורך הציר האנכי שלה, ובכך מאתגר את העיניים ואת המוח ומחייב אותם “ללמוד מחדש” לכוון ולסנכרן את העיניים ואת תנועת הראש כדי להגיע למיקוד הנכון בכל אזור בו האדם מעוניין לראות ברור.
בהתחלה, בעת קבלת המשקפיים לראשונה, כדי לקבל תמונה חדה – תנועת הכוונון של העיניים ושל הראש הינה תנועה רצונית, כלומר, תנועה מכוונת ומודעת של האדם שנועדה כדי להשיג את התוצאה המבוקשת.
לאחר שלב ההסתגלות למשקפיים, התנועה המסונכרנת של העיניים הופעת להיות תנועה אל רצונית, כלומר, תנועה שאנו כלל לא מודעים אליה ושנעשית אצלנו בצורה אוטומטית בלי לשים לב ובלי להקדיש מאמץ.
כמו שכשאנו רוצים להביט לעבר דלת החדר – אנו עושים זאת בלי להקדיש מחשבה כלל ובצורה אוטומטית לחלוטין. לאותה רמת שליטה תגיעו גם במקרה הזה  בתום תהליך ההסתגלות.

משך תקופת ההסתגלות, והתשובה ל”מה יקרה אם…”

משך תקופת ההסתגלות תלוי בין אדם לאדם, ונע בין שבוע ועד לחודש ימים (בממוצע). אם אחרי חודש עדיין לא הצלחתם להסתגל – חיזרו לאופטומטריסט, אפשר שמדובר בכוונון נוסף של המשקפיים.
בכל אופן – אופטיקה עיניים מעניקה אחריות מלאה על הסתגלות למולטיפוקל למשך 3 החודשים הראשונים.
מה זה אומר, אתם שואלים? – שאם קיים קושי בהסתגלות אנחנו נדאג להחליף עבורכם את העדשות ככל שיידרש ללא עלות, עד להצלחה מלאה.
יכול להיות ששינוי במרשם או בחברה שמייצרת את העדשות יעשה את כל ההבדל – עלינו 🙂

איך נבטיח לעצמנו הצלחה מלאה בהסתגלות?

התשובה היא: איכות! איכות! איכות!

 • איכותבדיקת ראייה יסודית אצל אופטומטריסט מומחה. 
 • איכות – בחירת עדשות בטכנולוגיה מתקדמת. 
 • איכות – הליך התאמה שהולך ‘עקב אחר אגודל’ עד לשלב קבלת המשקפיים, אצל אופטומטריסט מקצועי ומיומן.
 • הליך ההתאמה שלנו MULTIMAX כולל 7 שלבים דקדקניים שלא מפספסים שום דבר.

98%

אופטיקה עיניים מתגאה ב-98 אחוזי ההצלחה בהתאמה ובהסתגלות , ובעשרות אלפי הלקוחות הממליצים שיוצאים מהחנות עם חיוך מאוזן לאוזן.
מוכח!

אופטיקה עיניים נמצאת לצדכם, לפנייה מהירה:

רכשת בעבר משקפיים והתאכזבת? אל ייאוש! לרוב, זה לא היה באשמתך!

מרשם שגוי, עדשה לא איכותית, התאמה לקויה מצד האופטומטריסט, הליך התאמה שאינו מותאם אישית ועוד מחדלים שקרו בדרך הביאו לתוצאה המתסכלת ולעוגמת הנפש שחווית, והכניסו אותך לסטטיסטיקה המצערת – 60% מבעיות ההסתגלות נובעות משגיאות בהליך ההתאמה שהאופטומטריסט “לא עלה” עליהן, או יותר גרוע, תקלות שהאופטומטריסט בחר ביודעין להתעלם מהן תחת החשיבה ש”הלקוח יתרגל”.

כך או כך – הבעיה היא לא אצלכם.

אבל מה שחשוב כרגע זה להתמקד בהווה; להשאיר את התסכול ואת החששות מהעבר – בעבר; והכי חשוב – לבחור במקום אמיתי שייתן לך יחס ראוי ואיכותי, כדי להבטיח לך עתיד מוצלח יותר. מהר מאוד תגלו כי נושא של הסתגלות למולטיפוקל הוא קל ופשוט, כך שלא תרגישו איך הזמן עובר וכבר לא תהיו מוכנים להסיר אותם מהעיניים.
עדיין יש לכם ספק? הדס פרנס הייתה בדיוק במקום שלכם. אחרי 7 פעמים כושלות שבהם ניסת להתאים עבורה עדשות, היא הגיעה אלינו, ולא האמינה. אבל עזבו, מה אנחנו יודעים? תנו לה לספר:

הסתגלות למולטיפוקל

5 טיפים להסתגלות מהירה

במעמד קבלת המשקפיים החדשים, האופטומטריסט אמור להעביר לכם הדרכה קצרה ואף לתרגל איתכם כיצד להשתמש ולהתמקד עם המשקפיים בתחומי הראייה השונים. חשוב לוודא שאכן הבנתם את העיקרון (הלא מסובך) כיצד להשתמש ולקרוא באזורים השונים של העדשה.
המוטו שלנו להסתגלות הוא:
להרכיב את המשקפיים ברציפות, לזמן ארוך ובאופן עקבי עד כמה שניתן, תוך הקפדה על ראייה לכל סוגי המרחקים (רחוק, קרוב וביניים)
אבל מעבר למוטו שלנו, הנה 5 טיפים עבור תהליך ההסתגלות:

 1. התחלה חדשה ללא “רעשי רקע”
  אם עשיתם בחירה חכמה והלכתם על מקום מקצועי ומיומן (“עם קבלות”) – אז אתם יכולים להיות רגועים, ולהתעלם מכל רעשי הרקע ומהחששות של המכרים הקרובים.
  כן, אנחנו יודעים, שמעתם שיש קשיי הסתגלות בהרכבה של עדשות מולטיפוקל – אבל זו סטיגמה לא מציאותית ולא מוצדקת. אתם תוהים איך היא צמחה? – פשוט מאוד: אנשים לא היו בטוחים שיסתגלו, לכן הם קנו כאלו זולים, ואמרו שאם זה יהיה להם טוב אז הם יקנו אחר כך משהו איכותי יותר. מה קרה בפועל? – זו הייתה נבואה שהגשימה את עצמה, שכן משקפיים, ובייחוד עדשות אלו שידועות כמורכבות ביותר, במחירי “מציאה” ובמחירי מבצע מפוקפקים – נועדו לכישלון. דבר נוסף שהצמיח את הסטיגמה הזו הוא בחירה לא נכונה של אופטומטריסט, הליך התאמה לקוי וכשלים נוספים שכלל לא קשורים לחבריכם שבסך הכול רק רוצים בטובתכם. אם העדשה לא איכותית מספיק – אף אחד לא יוכל להסתגל אליה.
 2. סבלנות
  ההסתגלות למשקפיים היא תהליך טבעי שסופו להסתיים בהצלחה. הגוף שלנו הוא גוף אדפטיבי (סתגלני), בעל היכולת להתאים את עצמו לתנאים חדשים, כל הזמן, בצורה יוצאת מן הכלל. יש אנשים שייקח להם מספר ימים, לאחרים שלושה עד ארבעה שבועות. חשוב לתת זמן למוח ללמוד את המשקפיים החדשות, שכן לכל אדם יש יכולת הסתגלות שונה וזה טבעי לחלוטין! איזרו סבלנות, ותראו תוצאות.
 3. להתחיל איפה שנוח
  אם לא הולך לכם קל, כדאי להתחיל עם המשקפיים בסביבה הביתית, במקום העבודה או במקום מוכר תוך כדי ביצוע פעילות שגרתית יומיומית. אם בהתחלה פעולות כמו הליכה או תנועה עדיין לא נוחות לכם, כדאי להתחיל להרכיב אותם במצב ישיבה או מול כורסת הטלוויזיה.
  ומה לגבי נהיגה? – לפני שננהג עם המשקפיים, קודם נרגיש איתם בטוחים בהליכה ובתנועה יומיומית בעבודה, בבית ובשעות הפנאי. אחרי שנרגיש איתם בנוח, נוכל להרכיב אותם גם בנהיגה בלי בעיה.
  שימו לב – יש להימנע מנהיגה כאשר אופי הישיבה ברכב היא ישיבה ספורטיבית בה הגוף מוטה אחורה, כיוון שאז ציר הראייה לרחוק עובר לתחום הביניים והראייה תהיה מטושטשת.
 4. הדרגתיות
  אם אתם חשים מאמץ בעיניים, חוסר נוחות, כאב ראש ואפילו בחילה – דבר ראשון, אל תיבהלו – זו תופעה מוכרת ונורמלית. פשוט תנו מנוחה לעיניים מהמשקפיים, הסירו אותם זמנית, וכאשר המצב משתפר הרכיבו אותם שוב. אל תנסו להרכיב אותם “בכוח”, אלא זיכרו כי המגמה היא להגדיל לאט לאט את שעות ההרכבה עד שיהיה לכם כיף ונעים להרכיבם במשך כל היום. הדרגתיות היא המפתח כדי להרגיל את העיניים ואת המוח למצב החדש.
 5. אימון ותרגול
  מומלץ בהתחלה להרכיב אותם בכל מיני מצבים שונים, ובכך “להכיר” את האזורים בעדשה.
  ללמוד באיזה תנוחת מבט הכי נוח לראות לרחוק, איך יש להסיט את העיניים כלפי מטה כדי לקרוא הודעות בטלפון או כדי לקרוא ספר, לחזור על המעבר מראייה לרחוק לראייה לקרוב כמה פעמים, ועוד. מומלץ לתרגל עד שהמעבר וההתמקדות נעשים באופן קל יותר ומהיר יותר.
  תרגול בעמידה ובישיבה: חשוב לבצע תרגול עם המשקפיים בעמידה ובישיבה, משום שבכל תנועה כזו הראש משנה את תנוחתו כך שהמעבר בין תחומי הראייה משתנים מעט – עד להסתגלות מלאה בה הפעולות יהפכו לאוטומטיות מבלי שנהיה מודעים להן כלל.
  תרגול בעלייה ובירידה: כאשר יורדים או עולים במדרגות, או כאשר יש ירידה או עלייה במדרכה – יש להוריד מעט את הראש כלפי מטה כדי לאפשר לעיניים לראות מהחלק העליון של העדשה, כך שהמדרגה לא תיראה מטושטשת.
  בתקופה הראשונית עד להסתגלות, חשוב, ליתר ביטחון, לאחוז במעקה בעת ירידה או עלייה.

אם את/ה עדיין מהסס/ת…

98 אחוזי ההצלחה של אופטיקה עיניים ו-30 שנות הניסיון שלנו בתחום יבטיחו לך התאמה מדויקת עם ליווי צמוד ואישי של אופטומטריסט שמומחה ספציפית במולטיפוקל, לצד הליך התאמה שהוכיח את עצמו כל פעם מחדש, אשר מורכב מ-7 שלבים יסודיים ודקדקניים ביותר.
כל אלו יוודאו שיש מי שדואג לעיניים שלך.
אבל חוץ מהאיכות ומהמקצועיות… חשוב גם היחס והטיפול שאחרי – מה יקרה אם כבר שילמת, קיבלת, הלכת, ובבית גילית חוסר התאמה?

האם תטופל/י כראוי? האם תתבצע בדיקה והזמנה חוזרת במידת הצורך, ללא עלות?

באופטיקה עיניים התשובה היא כן.

את המשקפיים ל תקבל/י עם אחריות מלאה להתאמה ולהסתגלות למשך 3 חודשים, יחד עם חיוך, דאגה ויחס אישי וסבלני לכל אורך הדרך, ואפילו לאחריה.
עדיין לא בטוח/ה? הנה עוד פרטים על הליך ההתאמה שלנו, ופה ממש יש עוד לקוחות שלנו שהיו בדיוק במצב שלך, על הגדר, והתלבטו מה לעשות.
בסוף הם הגיעו אלינו, והצטרפו לעשרות אלפי הלקוחות הממליצים שלנו.

שיחת היכרות ללא התחייבות