אופטיקה עיניים פתח תקווה

עדשות מגע טיפוליות וקוסמטיות

מבחר סוגים של עדשות מגע
תוכן עניינים

עדשות מגע טיפוליות וקוסמטיות: מתי מומלץ להרכיב אותן?

במקרים פתולוגיים או רפואיים, עדשות מגע אינן יכולות לספק מענה הולם ולשפר את איכות חייו של המטופל, ולכן מומלץ להרכיב עדשות מגע טיפוליות או קוסמטיות המותאמות באופן אישי. לעתים,  הן הפתרון היחיד עבור המטופל.

עדשות המגע הטיפוליות נועדו לסייע במקרים של קרטוקונוס מתקדם בהם עדשות רגילות או היברידיות לא עוזרות בשיפור הראייה, וכן במקרים מסויימים של ניתוחי קרנית או השתלת קרנית.

עדשות טיפוליות הן גדולות יותר מהרגילות, ונשענות על גבי שכבת הרקמה שבחלק הלבן של העין. מחסום נוזלי שומר על העדשה מפני נגיעה בקרנית, והיעדר המגע בין החלק האחורי של העדשה הטיפולית לבין הקרנית מפחית את הכאב. החלק הקדמי והכדורי של העדשה מסייע בשיפור הראייה.

 

ניתן להשתמש בהן כדי:

  • לסייע לאחר ניתוחים של הקרנית או השתלת קרנית, בכך שהן משמשות כשכבת הגנה לקרנית ומסייעות לתהליך ההחלמה.
  • להקל במצבים של יובש חמור בעיניים, זאת באמצעות שמירה על לחות הקרנית.
  • לשפר את הראייה במקרים בהם משטח הקרנית אינו סדיר, כמו למשל קרטוקונוס או הצטלקות הקרנית.

במקרים של עיוות או חוסר של קשתית העין, המובילים למראה בלתי רגיל של העיניים, ניתן להרכיב עדשות מגע קוסמטיות אשר נותנות מענה אסתטי.

הן מומלצות לשימוש במקרים של:

  • קולומבה בקשתית: כאשר הרקמה בקשתית העין חסרה בעקבות פגם מולד, היא נותנת לאישון צורה בלתי רגילה, כמו חריץ שחור בקצה האישון או אישון נוסף. מצב זה אינו גורם בדרך כלל למגבלה בראייה.
  • אנאירידיה: מצב זה מאופיין על ידי היעדר מלא או חלקי של קשתית העין (החלק הצבעוני). הפרעה זו בקשתית עלולה לגרום לאישון להיות בלתי רגיל או מעוות, ויכולה להוביל לפגיעה בחדות הראייה ורגישות מוגברת לאור.
  • לבקנות: לבקנות היא פגם גנטי בו הגוף אינו מסוגל לייצר או להפיץ מלנין, שהינו פיגמנט טבעי המעניק צבע לשיער, לעור ולקשתית העין. בשל המחסור במלנין, נגרם סינוור משמעותי לעין וקושי במיקוד הראייה.
    במקרים אלו, העדשות הקוסמטיות יכולות להקל על רגישות מוגברת לאור, לשפר את איכות החיים וכן את הנראות האסתטית של העיניים. עדשות קוסמטיות מותאמות באופן אישי למטופל בהתאם לגוון עיניו ולפי מיפוי מדויק של קימורי הקרנית שלו כדי לוודא נוחות מקסימלית והעברת חמצן לקרנית.

צרו קשר לייעוץ אישי והתאמת עדשות טיפוליות או קוסמטיות – ‏03-903-6100‏

לייעוץ חינם חייגו 03-903-6100
או פנו בטופס:

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק

אנו זמינים לכל שאלה:

שיחת היכרות ללא התחייבות